Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Sat May 25, 2019 11:54 pm

Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject: Re: #35 | Sportul Snagov - SS Politehnica, 15.05, ora 13
PostPosted: Wed May 15, 2019 6:24 pm 

Vom juca cu din nou cu o presiune de cacat cu Balotestiul. Mi-e foarte frica pentru ca nu stim sa abordam astfel de partide. Asta e, vom sta cu morcovul in cur pana la capat.
Pacat ca jucatorii se complac in sub-mediocritate, chiar aveam sansa sa terminam fara probleme in prima jumatate a clasamentului.

Cu Poli-n iad si paradis...

Profile  

PostPosted: Wed May 15, 2019 6:52 pm 

Cu exceptia lui Dros si a lui C. Ene, au fost cam aceiasi jucatori care au evoluat si-n tur, cand am avut evolutiile pe care le-am avut, in special in faza ofensiva. Dupa pauza au intrat M. Ene si Manea, dar cu ei in teren am luat golurile. Cred ca Petruescu a mizat sa mearga pe un 0-0 si pe final sa fortam un pic in ofensiva.

Cred ca este si cea mai severa infrangere, dupa acel 2-0 de la Clinceni si 1-3 cu UTA.

Va urma un meci aproape decisiv, cel cu Balotesti. Cu totii asteptam o victorie, dupa ce in acest retur, astfel de meciuri foarte importante cu echipe din zona retrogradarii (Aerostar, Daco-Getica, ACS), jucate si acasa, le-am tratat ca niste fraieri si am obtinut un singur punct. Nu degeaba intr-un clasament al meciurilor jucate acasa, suntem pe locul 17, din 20 de echipe. Doar ACS, Balotesti si Braila stau mai rau ca noi.

Sper ca baietii se vor mobiliza la maxim si cu ajutorul celorlalte rezultate, sa scapam de orice emotii. Pacat de cele 2 puncte pierdute cu Clinceni, dupa un meci bun.

Profile  

PostPosted: Wed May 15, 2019 10:16 pm 

Știe cineva daca bedea si ursu vor fi apti pentru jocul de sâmbătă? Altfel o sa fie destul de greu sa marcăm ținând cont de forță ofensiva arătată de ceilalți.

Profile  

PostPosted: Wed May 15, 2019 10:59 pm 

Pandurii sunt la 4 puncte si joaca la energeticianul, oricare din ele sau ambele pierd puncte..apoi jucam noi la pandurii (daca nu pierdem acolo de ex e cam gata chiar daca nu batem balotesti), ultima etapa pandurii joaca la cluj, sanse infime sa scoata ceva daca lui U ii trebuie puncte pt loc de baraj sau locul doi
Nu vad cum fac pandurii 4 puncte in plus mai mult ca noi sa ne egaleze..si daca le fac, energeticianul inseamna ca pierde ea puncte si ei au cu chindia ultima etapa, iar greu sa spere la ceva daca nu e linistita Chindia
Jucam 2 meciuri acasa cu o retrogradata si cu o echipa fara griji in ultima etapa plus un meci important la pandurii..avem de departe prima sansa sa nu retrogradam dintre astea 3 si ca program si ca puncte..ca sa picam ar trebui sa pierdem la pandurii si sa facem 1-2 puncte acasa din 2 meciuri plus ceilalti sa faca macar 5-6 puncte ambele..mi-e greu sa cred ca picam

Profile  

PostPosted: Thu May 16, 2019 8:46 am 

Hai să nu ne facem calcule de genul, pentru că urmează Baloteștiul, o echipă de nivelul Brăilei ( chiar sub dacă luam în considerare doar forma din retur), care după egalul de acasă cu Luceafărul, a renunțat la câțiva jucători și a început să ia, în medie, peste 4 goluri per meci. Om fi noi semi-impotenți sezonul ăsta, dar 2 goluri tot le dăm la ăștia. Iar la Pandurii nu pierdem.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ]  Go to page Previous  1, 2