Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Thu Jun 20, 2019 10:19 pm

Post new topic Reply to topic  [ 23 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Re: #30 | SS Politehnica - Dacia Unirea Brăila, 14.04, ora 1
PostPosted: Mon Apr 15, 2019 8:08 am 

Un mecu bun, dar...

Braila...cea mai slaba echipa din campionat, pe departe. Daca dadeam 6-7 in prima repriza nu se supara nimeni.

Ce mi-a placut: Scutaru si Bedea. Intrarea lui Borbei!
Ce nu mi-a placut: Lipsa atacantilor care stiu meserie este inca evidenta, C. Ene nu-i ce trebuie. Lipsit de forta si majoritatea cazurilor neinspirat. Plus ca nu inteleg de ce am tratat repriza a doua asa de superficial. Acum era momentul sa ne mai peticim golaverajul.

Nu inteleg ce probleme are Ursu. L-am vazut foarte nervos la iesirea din teren, si chiar inainte de asta...gesticula la unele pase mai nereusite ale colegilor. Ma gandesc ca si-ar fi dorit foarte multt sa inscrie si el, fiind un adversar care te-a lasat sa faci mai orice. COnsider totusi ca e un plus la echipa, jocul nu a mai fost la fel de ofensiv dupa ce a iesit el.

Sper sa luam 6 puncte din urmatoarele 3 meciuri, chiar daca va fi FOARTE greu. Am un nod in stomac sincer. Ripi cred ca e un pic peste noi la ora actuala, ACS inca mai crede in salvare...iar cu UTA este care pe care. Daca reusim insa, suntem ca si salvati!

Hai Poli!

Profile  

PostPosted: Mon Apr 15, 2019 8:16 am 

Bravo baieti, daca bateam si cu getojuve eram ok, cu aerostar sa nu mai vorbim. Ii bine si asa, trebuie cu Ripi si Recas sa ne mobilizam 100%.

Profile  

PostPosted: Mon Apr 15, 2019 9:55 am 

Grija mare la Ripi, astia trag pentru Recas.

Profile  

PostPosted: Mon Apr 15, 2019 10:29 am 

manchester wrote:

:lol: cui plm ii mai pasa de Recas? Nici lor nu prea le mai pasa...

Egal cu Ripensia, victorie cu ACS si gata treaba, mergem la Uta cu vana si curaj :D

Profile  

PostPosted: Mon Apr 15, 2019 11:14 am 

Golurie si cateva ratari epice:

https://www.youtube.com/watch?v=9T75Xf5sNLc

Profile  

PostPosted: Mon Apr 15, 2019 11:41 am 

s-a zvonit in tur ca s-a dat meciul la "rip pensia" care era pe locuri retrogradabile ... de ce n-am face 6 p. cu aparutele astea din neant din 2012? jucam in Timisoara si baietii cu noi in spate :) apoi cu uta e de 1x2

Haideeee

Prezon wrote:
manchester wrote:

Egal cu Ripensia, victorie cu ACS si gata treaba, mergem la Uta cu vana si curaj :D

Profile  

PostPosted: Mon Apr 15, 2019 11:54 am 

Sincer, chiar mi-a fost un pic teamă de jocul ăsta. Mai ales că ei au ciugulit ceva puncte în ultimele jocuri. Se pare că azi ne-au cam intrat mingile în poartă. Am scăzut un pic ritmul în a doua repriză, dar e ok. Punctele de ieri ne oferă un mic respiro, dar ar fi bine să tot adunăm puncte. Înainte Politehnica!

Profile  

PostPosted: Mon Apr 15, 2019 5:45 pm 

https://www.youtube.com/watch?v=JTx-W-t ... e=youtu.be

Am facut un mic rezumat.

Profile  

PostPosted: Mon Apr 15, 2019 9:31 pm 

VladNgr wrote:
s-a zvonit in tur ca s-a dat meciul la "rip pensia" care era pe locuri retrogradabile ... de ce n-am face 6 p. cu aparutele astea din neant din 2012? jucam in Timisoara si baietii cu noi in spate :) apoi cu uta e de 1x2

Haideeee

Prezon wrote:
manchester wrote:

Cui ii pasa de Recas ??? La domn primar,esecul Recasului îl doare rau de tot, de aceea lupta sa ne traga si pe noi in jos.

Profile  

PostPosted: Mon Apr 15, 2019 11:11 pm 

Grok wrote:
Un mecu bun, dar...

Braila...cea mai slaba echipa din campionat, pe departe. Daca dadeam 6-7 in prima repriza nu se supara nimeni.

Ce mi-a placut: Scutaru si Bedea. Intrarea lui Borbei!
Ce nu mi-a placut: Lipsa atacantilor care stiu meserie este inca evidenta, C. Ene nu-i ce trebuie. Lipsit de forta si majoritatea cazurilor neinspirat. Plus ca nu inteleg de ce am tratat repriza a doua asa de superficial. Acum era momentul sa ne mai peticim golaverajul.

Nu inteleg ce probleme are Ursu. L-am vazut foarte nervos la iesirea din teren, si chiar inainte de asta...gesticula la unele pase mai nereusite ale colegilor. Ma gandesc ca si-ar fi dorit foarte multt sa inscrie si el, fiind un adversar care te-a lasat sa faci mai orice. COnsider totusi ca e un plus la echipa, jocul nu a mai fost la fel de ofensiv dupa ce a iesit el.

Sper sa luam 6 puncte din urmatoarele 3 meciuri, chiar daca va fi FOARTE greu. Am un nod in stomac sincer. Ripi cred ca e un pic peste noi la ora actuala, ACS inca mai crede in salvare...iar cu UTA este care pe care. Daca reusim insa, suntem ca si salvati!

Hai Poli!

Pe Ursu cu siguranta nu il interesa ca echipa avea 4 goluri avans si castiga. Pe el nu il intereseaza daca noi ne salvam sau nu, el vrea doar sa dea goluri sa le dovedeasca celor de la cluj ca nu merita sa ajunga la asa o echipa "slaba". Mercenar, nimic altceva.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 23 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next