Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Sun Mar 24, 2019 4:37 pm

Post new topic Reply to topic  [ 22 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3
Author Message
 Post subject: Re: #24 | SS Politehnica - Aerostar Bacău, 09.03, ora 15
PostPosted: Tue Mar 12, 2019 1:21 pm 

Eu inteleg ca treaba merge greu, insa e aiurea fatalismul asta. Pe de alta parte nici sa fii super optimist nu-i realist.

Parerea mea ii ca daca continuam sa jucam bine vin si punctele. Nu poti sa tot dai bara meci de meci si speram ca si greselile de portar or sa fie mai putine. Singurul motiv pentru care nu am castigat cu Bacaul e ca a chiflat-o portarul si ca am dat de 5 ori bara. Atat. Asa ca sa nu ne cacam pe noi cand mai is cacalau de puncte in joc pana la final. Daca ajungem la -5 sau -6 pct sub linie atunci probabil e cam gata, dar nu suntem inca acolo si ca sa nu ajungem acolo trebe sa luptam si sa credem ca putem.

Pe daco-getica o putem bate, cu mioveniul putem scoate un egal, iar daca mai scoatem un egal cu petrolul sau chiar la pitesti o sa avem moral sa atacam seria de meciuri accesibile.

Nu suntem inca retrogradati!

Profile  

Post subject: Re: #24 | SS Politehnica - Aerostar Bacău, 09.03, ora 15
PostPosted: Tue Mar 12, 2019 5:37 pm 

Daca ar fi fost rezultatele astea cu acelasi joc din tur, nu prea mai era rost de sperante, insa jocul ne da sperante ca vor veni si rezultatele. Desigur, daca ne raportam la nivelul care se joaca liga a doua. Totusi am avut vreo 7-8 ocazii imense cu astia, i-am calarit cam tot meciul. Clujul pana la gol a avut o juma de ocazie si apoi le-am facut cadou golul, pe cand noi am avut 2 ocazii mari. La Oradea am inteles ca am avut 3-4 situatii mari, iar adversarul nu prea a contat. Chiar nu e rostul sa dramatizam in halul asta, cand mai sunt atatea etape si multe dintre meciurile cu contracandidate le avem la noi acasa.

Intr-adevar, infrangerea asta e foarte dureroasa si frustranta, ganditi-va ca daca castigam cu Bacaul, eram la 6 puncte de ultimul loc retrogradabil, asa suntem la un singur punct. Incredibil!
De asemenea, sunt foarte frustrat pe arbitru, parca ne-a ciupit putin cate putin si totul numai in avantajul bacauanilor. Fiind foarte aproape de gard, am vazut toate contactele. Pai la faza cand s-a accidentat Schieb, a fost fault cat casa chiar daca a dat si-n minge, acolo era cel putin de portocaliu, iar el n-a dat nici macar fault. Daca prima repriza a lasat-o cat de cat mai libera, in a doua a fluierat absolut orice contact, si va dati seama ca bacaunii avand o singura directie, au cautat contactele astea. Nu poti fluiera in halul asta! De minutele de prelungire nici nu mai zic, pai trebuiau acordate vreo 7-8, in ultimele 15 minute de fiecare data cand jocul era oprit, nenorocitul ala de carcel facea ravagii printre moldoveni. Nu stiu cate minute s-au aratat de la margine, insa am citit intr-un articol ca au fost 3 minute, nu stiu daca e adevarat. Putin, foarte putin avand in vedere ca trebuiau cel putin 7-8 minute.

Eu as avea o sugestie foarte importanta in privinta locurilor de disputare a meciurilor - inteleg foarte bine ca Stiinta e prima optiune pentru ca e mai ieftin si pentru ca presiunea pe adversar e mult mai mare, tribunele fiind foarte aproape de gazon, insa eu m-as gandi si la ce tine de partea fotbalistica. Cand avem adversari gen Bacau, care vor veni aici sa se apere si sa te prinda pe contraatac, prima mea optiune ar fi DP fara nici o discutie, pentru ca acolo terenul este mult mai mare, ai loc ca sa poti desface un adversar care se apara foarte aglomerat, sa-l pasezi, iar gazonul chiar daca nu mai e ca-n anii trecuti, totusi e mult mai bun ca pe Stiinta. Sunt absolut convins ca daca se juca pe DP, ii bateam pe moldoveni fara discutie. Eu meciuri cu echipe mai bune, gen Petrolul, le-as juca pe Stiinta, insa aici cred ca depinde si de televiziuni. De exemplu meciul cu Petrolul cred ca a fost programat duminica in 24 de la ora 18, deci sigur se va juca pe DP.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 22 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3