Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Fri Nov 16, 2018 10:12 am

Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: #15 | Clinceni - SS Politehnica, 03.11, ora 11
PostPosted: Tue Oct 30, 2018 10:52 am 

Image

Profile  

Post subject: Re: #15 | Clinceni - SS Politehnica, 03.11, ora 11
PostPosted: Tue Oct 30, 2018 12:39 pm 

Pe ăștia am un feeling că îi curentăm.

Profile  

PostPosted: Sat Nov 03, 2018 12:52 pm 

La ce se joaca azi in RO, nici să asculți meciurile la radio nu mai are farmec

Profile  

PostPosted: Sat Nov 03, 2018 1:16 pm 

"3 pase o raritate, 4 o minune..."

Profile  

PostPosted: Sat Nov 03, 2018 3:31 pm 

Nu imi place sa o spun, dar cred ca dupa urmatoarele 3-4 etape vom fi in zona retrogradarii, poate chiar sub linie.
Si-n plus, de luni vom vedea aceleasi chipuri cunoscute la meciurile de acasa, cei 400-500 de camarazi fideli. :)
Asta e si clasicul: obligatoriu inainte!

Profile  

PostPosted: Sat Nov 03, 2018 4:05 pm 

Eu zic că nu retrogradam pt ca sunt alții mai subțiri decât noi

Cu numărul de spectatori, când fac un efort (si nu ma refer la cel financiar) sa vin la meciuri...astept cel putin dăruire din partea lor.

Sa te zbati in liga2 in a doua jumătate a clasamentului nu văd sensul, nu bani din tv, nu spectatori, deplasari lungi..

Profile  

PostPosted: Sat Nov 03, 2018 4:27 pm 

Adevarul este ca e un chin maxim ca sa urmaresti meciurile noastre, e groaznic. Daca dragostea pentru POLI n-ar fi atat de mare, ti-ai baga piciorul in el fotbal si n-ai mai veni la meciuri, ca ceea ce vezi pe teren seamana prea putin cu un joc de fotbal si ceea ce se intampla acolo nu te atrage cu absolut nimic. Iar asta se intampla la majoritatea echipelor din liga a 2-a.

Ce ma deranjeaza pe mine cel mai mult este impotenta noastra ofensiva, avem cel mai slab atac din serie. Deranjul nu e ca nu marchezi goluri, ci ca avem atat de putine faza ofensive, iar faptul ca avem atata de putine goluri, e doar o consecinta a ceea ce jucam. Efectiv e o joaca aiurea cu aruncatul mingii de la unul la altul, am si ras cand l-am auzit pe Mera cand zicea ca la meciul cu Recas ei in prima repriza nu ne-au lasat sa facem jocul nostru obisnuit de pase. Problemele astea erau vizibile inca din vara, cand in singurul meci cu un adversar cat de cat mai organizat, cel cu Progresul Spartac, am vazut exact jocul pe care l-am prestat in turul acesta.

Problema nu cred ca este la antrenor, chiar n-ai solutii pe faza ofensiva, avem niste jucatori foarte limitati. Inclusiv Gelu Velici, care a avut un inceput cat de cat ok, a aratat de ce nu a demonstrat nicaieri mai sus de liga a 3-a. Bine, nici nu are cine sa-l puna foarte bine in valore, dar chiar si asa, ceea ce a aratat per total e dezamagitor.

Profile  

PostPosted: Sat Nov 03, 2018 10:42 pm 

Îmi este foarte greu să zic ceva și, simultan, mi-e greu să tac. Ne bat toți desculții neplătiți de luni bune care se uită după prime plătite cum mă uit eu la ofertele de Bora Bora. Trezirea!

Profile  

PostPosted: Mon Nov 05, 2018 2:29 pm 

Extrem de expresiva aceasta poza!

Image

Extraordinar efortul Peluzei de-ai sustine pe baieti si in aceste deplasari lungi. Ar trebui sa le crape obrazul de rusine jucatorilor.
Putine echipe din tara au oameni care traiesc si inteleg fenomenul asa ca si aici.

Mare pacat ca echipa nu constientizeaza acest lucru. Dureros chiar..

Profile  

PostPosted: Tue Nov 13, 2018 11:34 am 

bizone wrote:
Adevarul este ca e un chin maxim ca sa urmaresti meciurile noastre, e groaznic. Daca dragostea pentru POLI n-ar fi atat de mare, ti-ai baga piciorul in el fotbal si n-ai mai veni la meciuri, ca ceea ce vezi pe teren seamana prea putin cu un joc de fotbal si ceea ce se intampla acolo nu te atrage cu absolut nimic. Iar asta se intampla la majoritatea echipelor din liga a 2-a.

Ce ma deranjeaza pe mine cel mai mult este impotenta noastra ofensiva, avem cel mai slab atac din serie. Deranjul nu e ca nu marchezi goluri, ci ca avem atat de putine faza ofensive, iar faptul ca avem atata de putine goluri, e doar o consecinta a ceea ce jucam. Efectiv e o joaca aiurea cu aruncatul mingii de la unul la altul, am si ras cand l-am auzit pe Mera cand zicea ca la meciul cu Recas ei in prima repriza nu ne-au lasat sa facem jocul nostru obisnuit de pase. Problemele astea erau vizibile inca din vara, cand in singurul meci cu un adversar cat de cat mai organizat, cel cu Progresul Spartac, am vazut exact jocul pe care l-am prestat in turul acesta.

Problema nu cred ca este la antrenor, chiar n-ai solutii pe faza ofensiva, avem niste jucatori foarte limitati. Inclusiv Gelu Velici, care a avut un inceput cat de cat ok, a aratat de ce nu a demonstrat nicaieri mai sus de liga a 3-a. Bine, nici nu are cine sa-l puna foarte bine in valore, dar chiar si asa, ceea ce a aratat per total e dezamagitor.

Eu sunt de-acord cu ce s-a scris aici in mare parte ... dar ganditi-va ca astea sunt probleme care sigur sunt observate si de staff-ul tehnic. Ce jucatori doriti sa vina pe un buget f. limitat? De unde altii mai buni? Niste solutii cine propune? Sezonul trecut s-a depasit bugetul si au fost restante de cateva luni la salarii. Sezonul asta cum stam?
A, da, dupa meciul de aseara sper sa nu-l mai vad pe Murariu in poarta lui Poli... Indiferent ce clauze impune Hagi pentru jucatorii lui.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ]  Go to page 1, 2  Next