Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Tue Aug 21, 2018 12:57 am

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 59 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Author Message
 Post subject: Re: Derby! UTA - SS Politehnica, 24 aprilie, ora 17, et. XXX
PostPosted: Sat Apr 21, 2018 8:06 pm 

O intrebare am..nu are rost sa sun pentru atat...cei care nu o sa fie pe stadion,avem unde sa vedem meciul acolo?

Profile  

PostPosted: Sat Apr 21, 2018 9:51 pm 

daniD1 wrote:
O intrebare am..nu are rost sa sun pentru atat...cei care nu o sa fie pe stadion,avem unde sa vedem meciul acolo?

Tribuna-i mai mica decat cea de pe Stiinta (unde-i galeria),si nu cred ca vrei sa stai langa utisti la garduri !Plus ca, probabil jandarmii o sa-ti ceara buletinul la intrarea in stadion...

Profile  

PostPosted: Sun Apr 22, 2018 1:53 am 

Vor intra pe stadion toate persoanele care se inscriu pe listele pentru deplasare si care au bilet la meci

Profile  

PostPosted: Mon Apr 23, 2018 10:53 am 

Image

Quote:
Dat fiind interesul ridicat pentru deplasarea la Şiria, Peluza Sud Timişoara a făcut toate demersurile pentru suplimentarea numărului de bilete disponibile. Astfel, pentru a vă asigura unul din ultimele bilete pentru derby sunteți asteptați si astăzi la D'arc, între 18-21.
Pentru detalii suplimentare legate de deplasare vă stau la dispoziție numerele de telefon 0723951775 și 0740020134.

Hai Poli!
#peoricestadion

Profile  

PostPosted: Mon Apr 23, 2018 2:02 pm 

ce panica pe sobolani, ca vezi Doamne venim si noi o peluza si ca trebuie sa se lupte de la egal la egal. De preferat sa fim 70, sa aibe in fata cui sa isi umfle penele. Daca 70 nu am venit "hai sa fie 200, numai sa vina, dar nu mai multi!" ehh din pacate pentru ei o sa fim mai multi de 200 si o sa joace ca in deplasare

E sarbatoare la tarani acum, rasufla usurati. A dat clubul lor comunicat ca nu intra decat 70 de timisoreni si ei chiar cred asta. Le transmit sa stea linistiti ca o sa intram toti si o sa ii dominam din toate punctele de vedere, ca de fiecare data ;)

P.S. - aceeasi placa stricata ca anul trecut "da e derby, foarte bine ca vin...dar pacat ca din cauza asta raman aradeni fara bilet" :lol: hai sictir! ca oricum nu o sa vindeti toate biletele care au ramas si daca o sa se intample o sa fie la limita. mai lasati-ne cu miile de aradeni care se ingramadesc la meci si nu prind bilet din cauza timisorenilor

Profile  

PostPosted: Mon Apr 23, 2018 4:50 pm 

Și uite așa s-a mai animat și meciul ăsta. :lol:

Profile  

PostPosted: Mon Apr 23, 2018 4:54 pm 

Foarte pertinent mesajul aradenilor pe pagina lor de facebook.
Daca organizatorii clubului au gresit, sa isi asume.
Distractie din plin pe stadion si pe strazile din Siria!
ps: inca o dovada ca fotbalul fara patroni iti aduce numai beneficii. :)
-----------
Ultras Arad: "Suporter Club UTA și membrii peluzei nu sunt de-acord cu permiterea accesului în stadion a doar 70 de suporteri timișoreni, dacă numărul celor care dețin bilete valabile este mai mare. Atragem atenția că din punct de vedere legal nu se poate opri accesul în stadion al suporterilor neinterziși prin lege, care au bilet sau abonament valabile, dacă nu domiciliază pe raza județului unde se joacă meciul. Astfel de abuzuri s-au mai întâmplat și în alte stadioane din țară, oprindu-se inclusiv accesul suporterilor UTA-ei la unele meciuri. Există și suporteri utiști cu buletin de Timiș și e absurd ca și aceștia să rămână pe dinafara stadionului.

Fotbalul fără suporteri nu înseamnă nimic, vedem asta de fiecare dată când se joacă meciuri în Liga I sau Liga a II-a. De aceea, indiferent de istoria mai veche sau mai recentă a rivalității cu suporterii echipei Poli, considerăm normală prezența acestora pe stadion și ne-o dorim, astfel încât să avem un meci care să se apropie măcar din acest aspect de marile meciuri UTA - Poli din trecut.

Dacă nu vor intra în stadion toți suporterii echipei Poli Timișoara care dețin bilet valabil pentru meciul UTA - Poli, peluza arădeană va ieși la rândul ei din stadion. Un meci UTA - Poli trebuie să rămână un derby al suporterilor, fie în stadion (chiar dacă la Șiria, dar de acest aspect ne vom mai ocupa cu alte ocazii), fie lângă stadion - dacă va fi cazul."

Profile  

PostPosted: Tue Apr 24, 2018 12:33 am 

mircea wrote:
Și uite așa s-a mai animat și meciul ăsta.
Ti-am zis sa astepti :)

Trimis de pe al meu SM-J330FN folosind Tapatalk

Profile  

PostPosted: Tue Apr 24, 2018 9:29 am 

dar aradenii au vandut toate biletele ?
probabil erau constienti ca nu le vor vinde toate, fiind marti si televizat. Si la mama dracului departe
:)

bafta baieti, sper sa nu fie probleme mari la intrarea la stadion

Profile  

PostPosted: Tue Apr 24, 2018 9:51 am 

Au vândut pe naiba.

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 59 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next