Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Wed Feb 19, 2020 8:48 pm

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 22 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: #24 | SS Politehnica - Aerostar Bacău, 09.03, ora 15
PostPosted: Tue Mar 05, 2019 12:04 pm 

Image

Profile  

Post subject: Re: #24 | SS Politehnica - Aerostar Bacău, 09.03, ora 15
PostPosted: Tue Mar 05, 2019 3:14 pm 

Aici avem doar victoria la îndemână. Nu mai există opțiunea egalului iar înfrângerea ne pune lângă Recaș și dacopatica.

Profile  

PostPosted: Sat Mar 09, 2019 1:18 pm 

Foarte rau arata clasamentul cu cateva ore inainte de meci, toate de sub noi conduc. Doar 3 puncte ne ajuta, sper intr.o victorie convingatoare si mai ales goluri!

Profile  

PostPosted: Sat Mar 09, 2019 4:44 pm 

Murariu strikes again!
Un blestem la echipa, acest asa-zis 'portar' !!!

Profile  

PostPosted: Sat Mar 09, 2019 4:58 pm 

Grok wrote:
Murariu strikes again!
Un blestem la echipa, acest asa-zis 'portar' !!!

Baiatul asta e crima pentru Poli! Cate puncte am pierdut pe mana lui?
De ce mai e aici?

Profile  

PostPosted: Sat Mar 09, 2019 5:59 pm 

Cu meciul ăsta am retrogradat. Am tot sperat ca ineficiența din atac să fie un accident. Din păcate e norma. Am avut minim 10 ocazii și am pierdut cu o echipă care a avut un șut spectaculos la poartă. Aș vrea să ne asumăm retrogradarea și să băgăm un mix de câțiva jucători veniți acum în iarnă și vreo 5 juniori de la Prodana. E păcat să futem banii pe o retrogradare în care să sperăm inutil și să ne mâncăm nervii și zilele.

Profile  

PostPosted: Sat Mar 09, 2019 6:44 pm 

Nu e Murariu singurul vinovat pentru înfrângerea de azi și nici pentru situația din clasament. El doar face parte dintr-un contingent de jucători extrem de mediocri care au tot venit la echipa noastră în ultimele perioade de transferuri și care nu au valoarea necesară să-i înlocuiască pe un Sorescu, Predescu, Krausz, Taub sau Blănaru.
Și nici folosirea juniorilor nu mi se pare o soluție, pe an ce trece valoarea generațiilor care vin din urmă e tot mai scăzută. Ce să mai spui când Jurj, care e în ceva națională de juniori, gafează la foc automat sau Gașpar, despre care se spune că e cel mai talentat, intră pe finalul sezonului trecut la Sânmartin, într-un meci fără miză, și nici nu se întâlnește cu mingea...
Nu ne rămâne decât să strângem rândurile (și din dinți în același timp) și să luptăm din greu pentru evitarea retrogradării. Și eventual să încercăm să-l convingem pe Alvarenga să se întoarcă la noi...

Profile  

PostPosted: Sat Mar 09, 2019 7:06 pm 

Nu mai există evitarea retrogradării. O să picăm noi, Luceafărul, Balotești, Recaș și Brăila. Ăsta era meciul pe care trebuia să îl câștigăm ca să mai putem spera. Cel mai deranjant e că și de se mai juca 2 săptămâni, am fi tot ratat, chiar și cu echipa adversă la vestiar și poarta goală. Nu suntem în stare să dăm gol. O să batem Brăila cu 2-0 returul ăsta și apoi iar o să avem o serie de 2 goluri în 8 meciuri, din care 6 vor fi înfrângeri.
Serios că nu am stomac pentru a vedea că ne bat toți în timp ce noi ratăm ca ultimii fraieri, din toate pozițiile.
Sau poate îl transferăm de urgență pe Pinguinu și se schimbă radical datele problemei.

Profile  

PostPosted: Sat Mar 09, 2019 7:16 pm 

De acord cu Mircea. Meciul asta era decisiv!
Suntem la un punct de retrogradare. Cu 19 goluri marcate in 24 de etape, nu ai cum sa ramai in liga secunda. Avem cel mai SLAB atac din toate cele 20 de echipe. Urmatoarele 3-4 etape (la Pitesti, acasa cu Petrolul, la Mioveni si acasa cu Daco-Getica) nu vom castiga niciun punct. O vom lua din liga a 3-a, anul viitor, mai sanatos si mai inteligent...

Profile  

PostPosted: Sat Mar 09, 2019 8:15 pm 

Din pacate nici eu nu vad cum mai scoatem punct (nici vorba de puncte) din urmatoarele 3 etape. Avem 2 sanse pe final de meci si spunem ca avem ghinion si ca ratam foarte mult...nici macar! Echipa nu stie sa intre cu mingea in careul advers. Daca in tur Mera, Scutaru si lateralii au rupt posesia acum vad ca singura solutie e aruncarea mingii in careu din orice pozitie, putine le poti numi centrari.
Sunt convins ca nu se va intampla nimic dar chiar am avea nevoie de acel soc la echipa, profu' de sport nu se poate impune si nici nu cred ca are cu ce.

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 22 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next