Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Tue Dec 11, 2018 2:04 pm

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 59 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Author Message
 Post subject: Re: Derby! UTA - SS Politehnica, 24 aprilie, ora 17, et. XXX
PostPosted: Wed Apr 25, 2018 7:42 am 

Revin cu o parere personala cum ca ar trebui recompensati financiar jucatorii ca si pentru o victorie.

Last edited by manchester on Wed Apr 25, 2018 3:36 pm, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: Wed Apr 25, 2018 7:44 am 

Tibix wrote:
Respectele mele pentru aceasta decizie!
Era perfect daca scorul era 0-2. Impactul era maxim. Cred ca nimeni nu s-a retras, conducand!
Dar e ok si asa.
E un semnal, e un protest! E o reactie la o nedreptate!
Fotbalul e pentru suporteri, fara ei nu merita jucat.
Da Smiley, actionati pe toate caile legale!

gând la gând.

Profile  

PostPosted: Wed Apr 25, 2018 8:26 am 

mircea wrote:
Tibix wrote:
Respectele mele pentru aceasta decizie!
Era perfect daca scorul era 0-2. Impactul era maxim. Cred ca nimeni nu s-a retras, conducand!
Dar e ok si asa.
E un semnal, e un protest! E o reactie la o nedreptate!
Fotbalul e pentru suporteri, fara ei nu merita jucat.
Da Smiley, actionati pe toate caile legale!

gând la gând.

Asa ma gandeam si eu. Ori la 0-2 (ceea ce evident nu era cazul), ori sa nu fi inceput meciul (a explicat Smiley de ce s-a inceput).

Din pacate nu cred ca prea multa lume a inteles mare lucru, presa e de cacat ca de obicei, e mai important ce crede mm despre ce a zis dan petrescu si invers, asa ca mare impact nu cred ca are.

Personal, nu-mi fac iluzii ca baga cineva prea mult in seama gestul asta, dar e important ca am luat atitudine si ca suporteri si ca echipa. Cam asta trebuie sa faca orice club ce se respecta.

In alta ordine de idei, aradenii au invatat ceva din meciul din sezonul trecut cand s-au facut de ras cu 80 de bilete si peluza aia goala. Bravo pentru atitudinea de ieri, asa trebuie sa arate o unitate intre suporteri. Intr-un mediu in care suporterii sunt stigmatizati si majoritatea oamenilor cred ca a merge la meci = mancat seminte, e bine ca macar cei care traiesc si simt ca tine iau atitudine atunci cand e cazul!

Profile  

PostPosted: Wed Apr 25, 2018 9:32 am 

Unitate cel putin intre noi, indiferent daca se dovedește ca a fost o decizie buna ori gesita.

O bila alba pt ultrasii aradeni care au ales sa protesteze desi pe ai lor ii doare-n basca de ei, Codru spunand dupa joc ca nu înțelege de ce au stat afara ca ei aveau loc :-O

Trimis de pe al meu D6603 folosind Tapatalk

Profile  

PostPosted: Wed Apr 25, 2018 10:43 am 

https://www.youtube.com/watch?v=lo1knOE-Ue0&t=135s

Sa ne aduce aminte si de vremurile bune

Profile  

PostPosted: Wed Apr 25, 2018 2:07 pm 

1. Obligatoriu Înainte!

2. Nu-i vorba de Sorescu... sau nu doar de el e vorba.

Profile  

PostPosted: Wed Apr 25, 2018 2:43 pm 

Legat de Sorescu...sunt sigur ca ne descurcam foarte bine si fara el...in returul asta nu mi-a placut deloc de el...se vede clar ca joaca doar pentru el,nu pentru echipa...il intereseaza doar sa iasa el in evidenta..nu intelege ca jucand pentru echipa iesi mai usor in evidenta,mai ales la nivelul asta..asta e...sunt sigur ca e o echipa de primele locuri in liga 1 e o palarie mult prea mare pentru el deocamdata....cel mai bun tanar jucator care a trecut pe la noi ramane Marius Marin..baiatul ala alerga din minutul 1 pana in minutul 95..pe orice post il punea.....

Profile  

PostPosted: Wed Apr 25, 2018 4:54 pm 

Sincer, imi doream si speram ca echipa sa nu inceapa meciul sau sa iasa de pe teren. Totusi, jucatorilor li s-a transmis de la inceput situatia in care ne aflam noi, suporterii? Pentru ca, in momentul in care s-a oprit meciul si dupa ce nea Toni le-a facut semn jucatorilor sa iasa de pe teren, i-am vazut pe cativa protestand, gesticuland ca si cum nu ar fi de acord de aceasta decizie. Dupa asta, Motreanu, Sorescu si Scutaru au avut o discutie cu Ionut Popa la care spuneau ceva si gesticulau, din limbajul trupului pare ca ar fi spus: "Frate, eu chiar vreau sa joc, dar suporterii astia nu ne lasa, vor sa iesim".

Profile  

PostPosted: Wed Apr 25, 2018 7:05 pm 

pif wrote:
Sincer, imi doream si speram ca echipa sa nu inceapa meciul sau sa iasa de pe teren. Totusi, jucatorilor li s-a transmis de la inceput situatia in care ne aflam noi, suporterii? Pentru ca, in momentul in care s-a oprit meciul si dupa ce nea Toni le-a facut semn jucatorilor sa iasa de pe teren, i-am vazut pe cativa protestand, gesticuland ca si cum nu ar fi de acord de aceasta decizie. Dupa asta, Motreanu, Sorescu si Scutaru au avut o discutie cu Ionut Popa la care spuneau ceva si gesticulau, din limbajul trupului pare ca ar fi spus: "Frate, eu chiar vreau sa joc, dar suporterii astia nu ne lasa, vor sa iesim".

Trebuie sa privesti si din cealalta parte. Jucatorii s-au pregatit mult pentru acest meci si sigur au simtit dupa cele 60 de minute ca sunt mult peste aradeni si ca ii pot bate, la 0-1, 0-2 le-ar fi fost si mai greu dar cred ca tot acolo se ajungea.
Tot respectul pentru aceasta decizie, sper sa luam si noi anumite masuri la urmatorul derby organizat acasa. (mai ales in legatura cu oficialii lor).

Profile  

PostPosted: Wed Apr 25, 2018 7:35 pm 

Articolul 56 din ROAF, punctul g), aliniatul al treilea arată că clubul organizator trebuie ca: ”La solicitarea clubului vizitator, să aloce pentru suporterii acestuia un număr de bilete reprezentând minim 5% din capacitatea totală a stadionului

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 59 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next