Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Tue Dec 11, 2018 3:21 pm

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 26 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3
Author Message
 Post subject: Re: SS Politehnica - Hermannstadt, 25 martie, ora 14, et. XX
PostPosted: Tue Mar 27, 2018 6:59 pm 

De acord cu Ochelari. Stadionul ramane stadion, oriunde. Cine are senzatia ca in "tarile civilizate" lucrurile stau altfel, se inseala. Fiecare se manifesta cum considera, atata timp cat nu incalca vreo lege...si daca o face, isi asuma si raspunde.

Profile  

PostPosted: Tue Mar 27, 2018 7:17 pm 

@Ochelari păi așa de ce ne mai bucurăm la goluri?! Că e datoria echipei să marcheze...

@sunzone Evident că rămâne stadion, mai înjuri pe arbitru că o fluierat ampulea sau pe un adversar care joacă porcește, dar când înjuri FĂRĂ MOTIV un jucător care a trecut pe la tine prin club, a lăsat ceva în urma lui, e un salt imens în jos. Oricât de multe frustrări să ai, la din astea te aștepți să le auzi pe stadion pe la Călărași, Afumați sau Suceava, nicidecum la Poli.

Profile  

PostPosted: Tue Mar 27, 2018 7:55 pm 

Ochelari wrote:
De bun simț este să îți cumperi bilet de meci și totuși sunt care nu o fac. Hai să fim serioși, omul la nervi înjură, urlă, ăștia suntem, nu e nici o rușine, dar asta nu îl face inferior altora.

Sigur ca fiecare se enerveaza si mai injura insa nu devine o chestie personala si nu-i dai muie fara motiv, dar cu ce a deranjat Blanaru? a fost lipsit de bun simt ca nu s-a bucurat la gol? cred ca nici macar un fault nu a facut... sa nu mai spun ca am prieteni ce il cunosc personal si mereu a spus ca a jucat cu sufletul pentru Poli.
Sunt persoane care injura din minutul 0 fara motiv, pur si simplu vomita cu cuvinte catre adversarii care nici macar nu au apucat sa se aseze pe banca de rezerve inainte de startul partidei, nu mai vorbim de faze din timpul meciului. Acest tip de comportament descurajeaza, deranjeaza inclusiv pe noi suporteri vechi cat si pe orice suporter neutru ce vine cu familia la meci. Eu in fiecare meci arat obrazul cate unui suporter care refuleaza pur si simplu fara motiv.
In plus, toata tara ne cunoaste, cei mai frumosi suporteri, civilizati, etc. pai de exemplu pentru suporterii Sibiului de la meciul de duminica sigur a fost un soc cand s-au trezit cu pungi de seminte aruncate catre ei, nu mai vorbim de injuraturi si amenintari, asta in cazul in care, pe noi, suporterii sibiului ne-au aplaudat la sfarsitul meciului din tur. De exemplu,luam cazul Blanaru, s-a dus la Sibiu si povesteste cu colegii lui, "ce suporteri minunati la Timisoara, extraordinari", pai cand colegii lui vin si aud "fenomenele" din tribuna si se trezesc cu toate felurile de carnuri in frigider, mai rau ca in meciurile de liga a 4-a prin satele indepartate de oras dar si de civilizatie, sigur vor pleca cu o impresie "extraordinara" despre noi. Eu cred ca o atitudine civilizata din partea noastra, a suporterilor ne avantajeaza.

Profile  

PostPosted: Tue Mar 27, 2018 8:01 pm 

mircea wrote:

@sunzone Evident că rămâne stadion, mai înjuri pe arbitru că o fluierat ampulea sau pe un adversar care joacă porcește, dar când înjuri FĂRĂ MOTIV un jucător care a trecut pe la tine prin club, a lăsat ceva în urma lui, e un salt imens în jos. Oricât de multe frustrări să ai, la din astea te aștepți să le auzi pe stadion pe la Călărași, Afumați sau Suceava, nicidecum la Poli.
Nu cunosc cazul, nu am idee despre cine e vorba, tocmai de asta ma feresc sa acuz sau sa scuz pe cineva. Cat despre caracterul lui Blanaru sau a altora care au trecut pe aici, cred ca sunt altii mult mai in masura sa vorbeasca. Intamplarea face ca despre Blanaru stiu si eu cate ceva..nu il judec, e viata lui, alegerile lui, sa fie sanatos, mi-e INDIFERENT. Si-a facut datoria cat a fost aici, n-a facut-o gratis in niciun caz, felicitari si succes, dar azi, mi-e mai aproape de suflet de o mie de ori Motreanu sau oricare altul care joaca in culorile Politehnicii.

Profile  

PostPosted: Wed Mar 28, 2018 8:50 am 

mircea wrote:
@Ochelari păi așa de ce ne mai bucurăm la goluri?! Că e datoria echipei să marcheze...

Pentru că se întâmplă rar...

Profile  

PostPosted: Wed Mar 28, 2018 1:00 pm 

poate a fost injurat din cauza asta:

https://sptfm.ro/2017/05/20/exclusiv-st ... l-urmator/

si in doua saptamani era deja la Hermannstadt

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 26 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3