Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Tue Dec 11, 2018 3:26 pm

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 24 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Re: SS Politehnica - Târgovişte, 24 februarie, ora 12, et. X
PostPosted: Sat Feb 24, 2018 4:24 pm 

Dupa ce a intrat Marvin Schieb am fost cu doi oameni in minus. Foarte dezamagitor.

Profile  

PostPosted: Sat Feb 24, 2018 6:04 pm 

Pacat, putea fi un retur mult mai interesant...

Profile  

PostPosted: Sat Feb 24, 2018 6:48 pm 

Dupa ce ca aveam un om minus, schimbarile au fost foarte neinspirate - au iesit doi jucatori ofensivi care au facut foarte bine si faza defensiva si au aratat forta din punct de vedere fizic, iar cei care au intrat au fost total depasiti. Probabil ca Andone a vrut sa mizeze pe contraatac, dar n-a fost inspirat.

Din pacate arbitrul a avut si el o contributie la ceea ce s-a intamplat pe teren, la Poparadu a fost fault clar in faza de dinainte la duelul aerian, apoi el s-a enervat ca nu s-a dat fault si a avut o intrare mai dura, dar nu-mi dau seama daca era de galben sau de rosu. In orice caz, intr-o astfel de partida si avand in vedere ca s-a jucat destul de curat, consider exagerata decizia pentru un fault la mijlocul terenului, daca-i acorda doar galben nimeni nu cred ca avea ce sa comenteze.

Baietii au luptat, s-au daruit, cu mici exceptii nu ai ce sa le reprosezi! Pacat de faza de la inceputul reprizei a doua, cand am fost foarte aproape de 2-0, cred ca era gata meciul. Apoi s-a dat rosul ala si au venit peste noi...

Profile  

PostPosted: Sat Feb 24, 2018 8:38 pm 

Nu avem ce comenta de arbitraj. Am primit penalty inexistent, roșu corect acordat, Scutaru iertat de al doilea galben (în prelungiri poate chiar roșu direct, când o intrat pe genunchiul portarului lor...). Arbitrul a lăsat jocul mai liber, nu a fluierat chiar orice atingere și nu a acordat faulturi în ambele direcții.
Dacă nu îl mânca în cur pe Poparadu să sară cu crampoanele pe gamba lu' ăla în minutul 54 ( i-o lăsat o julitură urâtă de vreo 7-8 centimetri) și o făcea, să zicem, prin minutul 75, era ok. Abia după 25 de minute de superioritate, după ce au obosit ai noștri, au ajuns târgoviștenii mai aproape de poarta noastră.
Luăm muuult prea ușor cartonașe care nu își au rostul.
Am greșit și tactic, că nu am forțat mingi pe centru, ambii fundași centrali ai lor având galben.

Profile  

PostPosted: Sat Feb 24, 2018 9:21 pm 

Din toate meciurile pe care le-am vazut pana acum, acesta a fost cel mai solid. Constructie permanenta, nu tu mingi bubuite, nu tu aparare disperata. Si in zece oameni tot pe atac am fost.
Daca am reusi sa pastram aceasta echipa, anul ce vine am fi o forta a naturii. Cu actualul antrenor se vede clar o idee de joc. Echipa a stat perfect in teren si a facut un presing sufocant.

E primul esec de la care nu plec frustrat ca nu am jucat nimic.

Obligatoriu inainte - dar in aceasta maniera!

La anul, inceput in forta si totul e la mana noastra.

Profile  

PostPosted: Sun Feb 25, 2018 1:05 am 

Il cam atinge cu mainile, desi si Sorescu a picat frumos. Image

Profile  

PostPosted: Sun Feb 25, 2018 11:35 am 

Pe video se vede mai bine :mrgreen:

Profile  

PostPosted: Sun Feb 25, 2018 1:15 pm 

bizone wrote:
Dupa ce ca aveam un om minus, schimbarile au fost foarte neinspirate - au iesit doi jucatori ofensivi care au facut foarte bine si faza defensiva si au aratat forta din punct de vedere fizic, iar cei care au intrat au fost total depasiti. Probabil ca Andone a vrut sa mizeze pe contraatac, dar n-a fost inspirat.

Din pacate arbitrul a avut si el o contributie la ceea ce s-a intamplat pe teren, la Poparadu a fost fault clar in faza de dinainte la duelul aerian, apoi el s-a enervat ca nu s-a dat fault si a avut o intrare mai dura, dar nu-mi dau seama daca era de galben sau de rosu. In orice caz, intr-o astfel de partida si avand in vedere ca s-a jucat destul de curat, consider exagerata decizia pentru un fault la mijlocul terenului, daca-i acorda doar galben nimeni nu cred ca avea ce sa comenteze.

Baietii au luptat, s-au daruit, cu mici exceptii nu ai ce sa le reprosezi! Pacat de faza de la inceputul reprizei a doua, cand am fost foarte aproape de 2-0, cred ca era gata meciul. Apoi s-a dat rosul ala si au venit peste noi...

Sunt de acord, cred că s-a greșit la schimbări... Ăsta e fotbalul din păcate

Profile  

PostPosted: Sun Feb 25, 2018 3:12 pm 

E rost de construit acum pentru sezonul viitor. Lăsați să joace și juniorii, mai ales că dintre titulari foarte mulți au deja 4-5 cartonașe galbene. La sfârșitul campionatului o analiză pertinentă a fiecărui jucător și apoi stabilit obiectivul pentru 2019... dar știu că avem nevoie de mai mulți bani, oricare ar fi ținta! :twisted:

Profile  

PostPosted: Sun Feb 25, 2018 4:58 pm 

In spatele bancii oaspete de rezerve, se injura ca la usa cortului din min 0 pana la final indiferent de adversar, cum mai auzim pe fundalul sonor cand avem meciuri la Calarasi, Suceava sau in alta jungla de oameni. La finalul meciului de ieri se arunca si cu obiecte in oaspeti. Ar trebui sa le aratam obrazul acestor oameni si sa ne respectam in continuare blazonul de oameni civilizati.

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 24 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next