Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Mon Nov 23, 2020 7:23 pm

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 77 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Author Message
 Post subject: Re: Cupa RO | SS Politehnica - ACS (Recaș), 25 octombrie, or
PostPosted: Wed Oct 25, 2017 10:48 pm 

Felicitari pentru atitudine...meciurile care conteaza pentru noi dunt in campionat oricum...cu ciumetii astia nu are rost

Profile  

PostPosted: Thu Oct 26, 2017 7:43 am 

Concluzia de ieri o fost ca majoritatea spectatorilor prezenti sunt AC Recas nu e Poli

Profile  

PostPosted: Thu Oct 26, 2017 10:01 am 

manchester wrote:
Concluzia de ieri o fost ca majoritatea spectatorilor prezenti sunt AC Recas nu e Poli

da de unde Doru ...nu ai auzit ca Horto Magiko a fost pischwasser ???? nu a cantat nimeni cu peluza ....

Profile  

PostPosted: Thu Oct 26, 2017 10:26 am 

daniD1 wrote:
Felicitari pentru atitudine...meciurile care conteaza pentru noi dunt in campionat oricum...cu ciumetii astia nu are rost

te referi la ultimele 10 minute presupun ...

Profile  

PostPosted: Thu Oct 26, 2017 11:45 am 

Asta cu suporterii e de discutat.

Oricum o dam nu cred ca noi suntem mai mult de vreo 2000 (cu indulgenta 3000) care aduc un beneficiu real echipei (prin prezenta la meci, achizitii materiale promotionale, etc)
Daca ne uitam la ce asistenta au meciurile in Liga 1, aratam bine.

Despre simpatizantii Recasului, doar daca faci un sondaj din casa-n casa ca prezenta lor la meciuri lipseste cu desavarsire.
Considerand meciurile din liga 1, clar ca acestea atrag mai multe chibiti, pe cei care se invart in jurul fotbalului, etc. Cele cu oile nici nu ar trebui luate in calcul avand in vedere ca iti vin multi spectatori pe o raza de 100-150km sa isi vada "idolii"

Profile  

PostPosted: Thu Oct 26, 2017 1:00 pm 

deiutzu wrote:
manchester wrote:

da de unde Doru ...nu ai auzit ca Horto Magiko a fost pischwasser ???? nu a cantat nimeni cu peluza ....

:lol: :lol:

Profile  

PostPosted: Thu Oct 26, 2017 1:01 pm 

vrajeala wrote:
Asta cu suporterii e de discutat.

Oricum o dam nu cred ca noi suntem mai mult de vreo 2000 (cu indulgenta 3000) care aduc un beneficiu real echipei (prin prezenta la meci, achizitii materiale promotionale, etc)
Daca ne uitam la ce asistenta au meciurile in Liga 1, aratam bine.

Despre simpatizantii Recasului, doar daca faci un sondaj din casa-n casa ca prezenta lor la meciuri lipseste cu desavarsire.
Considerand meciurile din liga 1, clar ca acestea atrag mai multe chibiti, pe cei care se invart in jurul fotbalului, etc. Cele cu oile nici nu ar trebui luate in calcul avand in vedere ca iti vin multi spectatori pe o raza de 100-150km sa isi vada "idolii"

Da, ai dreptate, cei care aduc beneficii echipei din pacate sunt putini.

Profile  

PostPosted: Thu Oct 26, 2017 1:21 pm 

E greu sa aduci o masa mai mare in momentul asta langa echipa. Si cred ca situatia este mai veche..poate tine si de o comoditate exagerata a oamenilor..sau blazare poate :(

Imi aduc aminte, chiar si pe vremea lui Iancu, in momentul in care echipa era penalizata cu 6 puncte si am jucat cu Brasovul acasa ultima etapa din tur ..bateam Brasovul cu un 4-0 fara discutii, echipa juca un fotbal bun (pt campionatul nostru de atunci), urma sa iernam pe primul loc chiar avand penalizarea aia de 6 punte si totusi..in tribune nu cred ca au fost la meciul ala mai multi spectatori ca ieri (undeva la maxim 3-4 mii daca au fost atunci, maxim). Si vorbeam totusi de o echipa cu jucatori ok, care se batea la titlul in momentul ala, cupe europene etc.Stadionul se umplea doar la meciurile cu steaua, dinamo, rapid, partial craiova sau ocazional cu alte echipe (vezi meciul cu urziceni acasa in anul cand au luat ei titlul, etc) altfel tot pe la vreo pana in 5 mii eram la meciuri

Ca drumul ales de noi acum este cel corect, nu am indoieli, daca punem in balanta cu proiectul primariei; dar cred ca sansele sa aducem mai multi oameni in jur o sa vina doar cu timpul (chiar daca ne-am bate la promovare, mai mult de 3-3.5 mii la meciuri obisnuite nu cred ca s-ar aduna), si vorbim de un timp mai indelungat - poate prin crearea unui centru de juniori puternic (rezultatele actuale sunt promitatoare), care sa produca jucatori de valoare la un moment dat pentru prima echipa, care sa fie direct sufleteste implicati in clubul asta - copiii aia au parinti, rude, prietenei, colegi, vecini - ajunsi candva la echipa mare, apare o implicare emotionala colaterala a altora pentru ei si implicit prin ei si catre echipa

Profile  

PostPosted: Thu Oct 26, 2017 1:44 pm 

Eu nu cred ca in orasul acesta sunt mai mult de 4 -5.000 de 'microbisti' adevarati care sa cunoasca fenomenul cu adevarat, sa mearga la meciuri fara miza, sa plateasca bilet, sa sustina echipa etc. Poate si mai putini... De vina este starea execrabila a fotbalului din Romania ( echipe, joc, conditii, caterinca, scandal etc ), dar la noi in oras, mai intervine si 'marea realizare a lui Robu'. Singurul primar care a reusit sa DEZBINE orasul si sa se mai si laude cu acest lucru ca un orb fudul...

Cine a avut ochi sa vada, si urechi sa auda, a simtit ieri pe stadion care este echipa mai simpatizata in oras. Restul e caterinca de facebook.

PS: mi-a zis un prieten care a stat la T1 ca o buna parte a tribunei i-a urat de bine robului la sfarsitul meciului. El o tot dadea pe aia cu audienta de la wcsb si pe aia cum ca tot el e infiintat si ASU Poli. :roll:
Ma rog... noi avem drumul nostru, ei pe al lor...

Profile  

PostPosted: Thu Oct 26, 2017 1:55 pm 

deiutzu wrote:
manchester wrote:

A fost un reportaj la digi cu horto si o declaratie buna a lui Krausz, care poate doare, dar e adevarata.

"S-a vazut la final cine a ramas pe stadion si a cantat cu suporterii"

Cam asta e diferenta, undeva este un spirit, se simte o bucurie ca joci fotbal, ai pt ce, dincolo e o chestie parca mecanica, ai venit, ai jucat, ai plecat, nu ai cu cine te bucura ...

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 77 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next