Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Mon Oct 22, 2018 10:35 am

Post new topic Reply to topic  [ 106 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Next
Author Message
 Post subject: Derby! SS Politehnica - UTA, 21 mai, ora 19.00
PostPosted: Tue May 02, 2017 3:14 pm 

Stiu ca mai trebuie sa asteptam o perioada pana la intalnirea cu aradenii, dar deja euforia ne-a cuprins pe toti.
Timisoara, Poli Timisoara!
--------------------------
http://www.tmsport.ro/fotbal/veste-foar ... e-o-ruina/

Quote:
Veste foarte proastă pentru derby-ul cu UTA! Suporterii au restricții în Peluza Sud din cauza că stadionul e o ruină

Suporterii lui ASU Poli numără zilele ce au mai rămas până la derby-ul cu UTA din 21, iar recent, au primit o veste neplăcută. Peluza Sud nu va mai fi toată deschisă, deoarece stadiul avansat de degradare al Stadionului ”Dan Păltinișanu” a produs surpări în zonă, iar anumite porțiuni vor fi închise.

Liderii Asociației Suporterilor Druckeria au discutat de săptămână trecută cu proprietarii arenei, Consiliul Județean Timiș, despre închirierea arenei pentru meciul cu UTA Arad. Inițial, cel care se ocupă de bazele sportive, Marțian Doroș, le-a transmis că toată Peluza Sud va fi închisă, din rațiuni de securitate. Ulterior, cei de la CJT au hotărât să închidă mai multe alveole unde există pericol, care ar însuma total un sector.

Așadar, cel mai probabil fanii timișorenii vor putea să revină în locul în care s-au bucurat pentru Poli atât de mulți ani, dar nu se vor putea ”desfășura” pe toată suprafața peluzei. Problema majoră rămâne securitatea Stadionului ”Dan Păltinișanu”, care a fost inaugurat la 1 mai 1963 și a împlinit ieri 54 de ani. Ridicat pe val de pământ, arena se confruntă cu problema faptului că solul se surpă.

În viitor, pot apărea probleme oricând și singura soluție e umplerea golurilor cu beton, o operațiune extrem de costisitoare, la care s-a recurs pentru acoperirea celor două porțiuni ale Tribunei 1, când stadionul a fost omologat pentru Cupa UEFA. Cât despre un nou stadion, deocamdată, rămâne la stadiu de vis. Actualul rămâne al doilea din țară ca și capacitate, după Național Arena, cu 32.019 locuri pe scaune.

La meciul cu UTA, clubul timișorean va da rivalilor 5000 de bilete pentru Peluza Nord. Partida e programată în data de 21 mai, ora 19.

Profile  

Post subject: Re: Derby! SS Politehnica - UTA, 21 mai, ora 19.00
PostPosted: Wed May 03, 2017 11:11 am 

Cateva precizari

- vom sta in PS, se va inchide doar un sector jumate, inspre T2.
- Domnisoara Anda a presupus in legatura cu numarul biletelor pt oaspeti, pt ca oficial nu a vorbit cu nimeni din cadrul Druckeria. Noi le-am trimis aradenilor adresa in care le-am solicitat sa ne anunte cate bilete doresc, le vom da cate bilete vor in capacitatea peluzei Nord (5852), deci ei aleg cati vin, noi spre deosebire de ei suntem deschisi si vrem ca ei sa vina cat mai multi, pt c-asa vedem noi un derby, un meci in care sa fie prezenta cat mai multa lume, iar cel mai bun sa castige (atat in teren cat si-n tribune).

Last edited by Smiley on Wed May 03, 2017 8:29 pm, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: Wed May 03, 2017 2:53 pm 

Asteptam un asemenea punct de vedere dupa acest articol. Nu stiu cand, zana blonda, va inceta cu presupunerile hilare.
Multumesc, Smiley!

Profile  

PostPosted: Wed May 03, 2017 3:10 pm 

Clau1921 wrote:
Nu stiu cand, zana blonda, va inceta cu presupunerile hilare.

Raspuns: Niciodata!

Profile  

PostPosted: Fri May 05, 2017 4:40 pm 

A început! Primul bilet a fost deja cumpărat, restul va așteaptă la fan-shop, începând de mâine, de la partida cu Dunărea Călărași.

#Poliuta

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5846468884

Profile  

PostPosted: Sat May 06, 2017 5:59 pm 

polist4ever wrote:
Clau1921 wrote:
Nu stiu cand, zana blonda, va inceta cu presupunerile hilare.

Raspuns: Niciodata!
Din betie te mai trezesti (stie si moldoveanca stelista si blonda treaba asta) din prostie, niciodata (asta stie toata lumea despre ea)!

Profile  

PostPosted: Sat May 06, 2017 7:14 pm 

Abia aștept să vină figuranții ăștia, cu filme de promovare și aere de mațe printre neuroni! Daca jucăm ca azi, avem derby și la anul! :twisted:

Profile  

PostPosted: Sat May 06, 2017 8:51 pm 

Din pacate, Mera cred ca nu va juca, pacat, total aiurea :(.

Profile  

PostPosted: Sat May 06, 2017 9:10 pm 

Pai...100% nu va juca. Doar ca, eu cred ca a e mai bine asa, din pacate pentru el si pentru ce asteptari aveam cu totii de la el.

Profile  

PostPosted: Sun May 07, 2017 12:01 pm 

Parerea mea e ca Mera e foarte util echipei atat in teren cat si-n vestiar, din pacate s-a vazut la Oradea lipsa lui.

Asta e, mergem inainte, sunt convins ca cel ce va intra in locul lui, Telescu, Galan sau chiar Nicolescu va da totul la meciul asta.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 106 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Next