Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Wed Oct 21, 2020 12:56 pm

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 4 posts ] 
Author Message
 Post subject: #24 | Chiajna v. Politehnica | 7 mar. | ora 11:00
PostPosted: Thu Mar 05, 2020 12:56 pm 

Image

Profile  

Post subject: Re: #24 | Chiajna v. Politehnica | 7 mar. | ora 11:00
PostPosted: Sat Mar 07, 2020 9:23 pm 

Aș vrea să vorbesc despre meciul de azi, dar în același timp aș vrea să îl uit. Sper că nu sunt singurul în ipostaza asta.

Profile  

PostPosted: Sat Mar 07, 2020 9:25 pm 

Nu am vazut meciul, dar declaratia asta ma ingrijoreaza...

Octavian Benga, după înfrângerea de la Chiajna: „Consider că astăzi am făcut un meci mult mai bun față de etapa trecută, jucătorii au avut o atitudine foarte bună, agresivitate, am construit pe toată durata partidei și am jucat ofensiv. Am avut o grămadă de situații în fața porții, ocazii foarte mari, multe cornere, dar din păcate ne-a lipsit inspirația și am ratat mult. Am avut un gol valabil la Mera și nu înțeleg de ce. Am avut și două penaty-uri foarte, foarte clare. Din punctul meu de vedere, este un rezultat total nemeritat. Trebuia cel puțin să facem egal și în final am fost influențați și de deciziile arbitrilor. Îi felicit pe băieți pentru atitudine, și-au dorit foarte mult, și sunt foarte supărat pentru că meritam punct sau puncte. Ne așteaptă un meci foarte greu cu cei de la Turnu-Măgurele care cred că au trecut pe locul 2. Felicit și suporterii noștri care ne-au însoțit în această deplasare!”

Profile  

PostPosted: Sun Mar 08, 2020 11:27 am 

Eu ma asteptam sa pierdem, nu fiindca ar fi aia ceva super echipa, dar asa am simtit dupa meciul cu Rapid ca sigur pierdem la Chiajna, de aia am preferat sa nici nu merg in deplasarea asta.

Pe de alta parte, nu pot spune ca am ceva de reprosat, chiar a jucat echipa si mai bine decat la meciul cu Rapid, dar greseala din prima repriza si golul din lovitura libera ne-au costat. Nu am facut un super meci, dar nici nu pot spune ca am fost jenanti. Chiajna a "ciupit" victoria si asta e, cel putin asa consider eu.

Arbitrajul foarte slab, din nou, orice faza cand se arunca unul pe jos - direct fault si lovitura libera...dar evident ca asta avantajeaza echipa care se apara mai mult, deci nu pot zice ca "ne-a furat". E deja returul, sunt meciurile mai grele ca se mobilizeaza toti mai tare, asta e, mergem inainte.

As vrea sa il remarc pe Sofran dupa meciul de ieri si sa il felicit pe @grebla pentru comentariul de pe "live".

Obligatoriu inainte si Hai cu 3p la meciul cu FC Teleorman!

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 4 posts ]