Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Mon Feb 17, 2020 6:12 pm

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 25 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Re: Derby! #33 | UTA - SS Politehnica, 04.05, ora 13:30
PostPosted: Sat May 04, 2019 5:01 pm 

Ole, ole, “multumim” Aradule :mrgreen:

Profile  

PostPosted: Sat May 04, 2019 8:35 pm 

Inca nu mi-a trecut greata de saptamana trecuta :(
Felicitari pentru victorie. Un pas important...

Offf ce bine era daca...

Profile  

PostPosted: Sat May 04, 2019 9:56 pm 

O victorie la Arad, e ca o bere rece, indiferent ce mănânci înainte și indiferent că e iulie sau ajunul Crăciunului, tot pică bine.

După părerea mea, un plus azi pentru Murariu, Scutaru, Motreanu, Manea, Ignea, Ursu și Vasile. Ultimul, când vrea, are un dribling foarte bun dar uită să mai dea drumul la minge. De asemenea, mi-a plăcut Bedea, cât a jucat.

Bravo!

Profile  

PostPosted: Sat May 04, 2019 10:58 pm 

M-am abtinut cu greu sa comentez dupa meciul trecut, dar ma bucur ca azi baietii au avut reactia potrivita si au jucat cu multa ambitie. Mergem inainte, urmeaza meciuri grele si inca avem mare nevoie de puncte. Hai POLI!

Profile  

PostPosted: Sun May 05, 2019 8:32 pm 

Deci...se poate! :)

BRAVO POLI!!!!

Profile  

PostPosted: Sun May 05, 2019 10:29 pm 

Cred că secretul ca Poli sa bată e sa nu te uiți la meci și sa zici ....mâncăm bătaie sigur . Ceea ce și am făcut . M-am uitat după câteva ore . Și am murit . Bine baaaah . Au , ce important era să batem recasu ...

Profile  

PostPosted: Mon May 06, 2019 10:21 am 

Că tot începe să treacă euforia victoriei, o mică analiză nu strică.
În prima repriză am fost peste ei din toate punctele de vedere. Le-am lăsat posesia doar ca să le facem pressing agresiv și să îi taxăm pe contraatac, ceea ce s-a și întâmplat. Se vedea cum le tremurau picioarele fundașilor arădeni de fiecare dată când treceam de mijlocul terenului. Poate că am fost un pic prea nervoși și ne-am ales cu vreo 2 galbene evitabile, dar e derby, trecem cu vederea. O mică paranteză, arbitrul cam bou. Galben la umăr la umăr?! Pe bune?!
În repriza a doua ne-a cam speriat perspectiva victoriei și în mintea nostră, nu jucam pe sintetic ci în nămol. Ne mișcam greoi, în reluare și cam fără idei. UTA, deși slabă, parcă o invitam să ne egaleze. Până la golul doi noi nu am trecut de mijlocul terenului. Dar odată marcat, arbitrul putea fluiera finalul meciului. UTA s-a stins complet iar noi am preferat să ținem de rezultat.
Cu victoria asta, eu zic că mai trebuie să batem doar Baloteștiul și un egal la Pandurii ca să evitam retrogradarea. Metaloglobus și Chindia vor bate sigur pe Energeticianul, iar chiar și de vor câștiga celelalte 3 meciuri ce le mai au, tot vor fi în spatele nostru la un punct. Putem lua mai multe puncte, e drept, dar astea 4 vor fi suficiente.

PS: înainte de tripleta asta de meciuri locale, cam toți ziceam "6 puncte". Toți vroiam de la Recaș și UTA, iar meciul cu Ripensia nu prea-l calculam. Am luat cele 6 puncte, dar am bătut Ripensia, nu Recașul. Iar Recașul va retrograda chiar și cu victoria împotriva noastră.

Profile  

PostPosted: Mon May 06, 2019 10:32 am 

Cantam si ma uitam la meci si ma frecam la ochi pe explozia de la mijloc in sus pe contraatac la 0-0. Apoi pe inceput de repriza 2 era cumva normal tracul, sa tii de scor. Tare-s curios ce se-ntampla din vara dupa ce se termina imprumuturile astea ... ma tem ca locul 3 la baraj iar nu intra si nu stiu daca-i mai lasa la noi (U Cluj).

@Mircea, hai sa nu gandim minimalist, de ce obiectivul ar fi sa fim doar deasupra liniei, cand parca se specificase la inceputul sezonului obiectiv top 10. Deocamdata suntem in afara lui. De ce n-am lua sambata un punct acasa cu clinceni, chiar si cu 4 suspendati, daca baietii mentin atitudinea 'razboinica'?

Las programul aici, intalnind o aproape promovata, apoi o echipa linistita ca nu mai promoveaza gen Petrolul (pe Snagov), o retrogradata si doua care inca trag la salvare, zic ca 7-8 p din 15 se pot obtine...

Inainte Politehnica ! :arrow:

mircea wrote:
Că tot începe să treacă euforia victoriei, o mică analiză nu strică.
În prima repriză am fost peste ei din toate punctele de vedere. Le-am lăsat posesia doar ca să le facem pressing agresiv și să îi taxăm pe contraatac, ceea ce s-a și întâmplat. Se vedea cum le tremurau picioarele fundașilor arădeni de fiecare dată când treceam de mijlocul terenului. Poate că am fost un pic prea nervoși și ne-am ales cu vreo 2 galbene evitabile, dar e derby, trecem cu vederea. O mică paranteză, arbitrul cam bou. Galben la umăr la umăr?! Pe bune?!
În repriza a doua ne-a cam speriat perspectiva victoriei și în mintea nostră, nu jucam pe sintetic ci în nămol. Ne mișcam greoi, în reluare și cam fără idei. UTA, deși slabă, parcă o invitam să ne egaleze. Până la golul doi noi nu am trecut de mijlocul terenului. Dar odată marcat, arbitrul putea fluiera finalul meciului. UTA s-a stins complet iar noi am preferat să ținem de rezultat.
Cu victoria asta, eu zic că mai trebuie să batem doar Baloteștiul și un egal la Pandurii ca să evitam retrogradarea. Metaloglobus și Chindia vor bate sigur pe Energeticianul, iar chiar și de vor câștiga celelalte 3 meciuri ce le mai au, tot vor fi în spatele nostru la un punct. Putem lua mai multe puncte, e drept, dar astea 4 vor fi suficiente.

PS: înainte de tripleta asta de meciuri locale, cam toți ziceam "6 puncte". Toți vroiam de la Recaș și UTA, iar meciul cu Ripensia nu prea-l calculam. Am luat cele 6 puncte, dar am bătut Ripensia, nu Recașul. Iar Recașul va retrograda chiar și cu victoria împotriva noastră.

Attachments:
File comment: program ultimele 5 meciuri
60000237_2713598182045758_243643496018214912_n.jpg
60000237_2713598182045758_243643496018214912_n.jpg [ 99.15 KiB | Viewed 1058 times ]

PostPosted: Mon May 06, 2019 12:07 pm 

Am spus doar că pentru evitarea retrogradării ( ăsta a fost și este obiectivul echipei, nu locul 10) mai e nevoie de 4 puncte și am precizat meciurile din care se pot culege cel mai ușor. Nu am zis că restul meciurilor e ok să le pierdem sau să băgăm juniorii să capete încredere.
Am un feeling încă de la meciul din tur că pe Clinceni îi batem, iar la Snagov nu pierdem. În schimb o să pierdem la Metaloglobus. Dar astea sunt feelinguri personale, nicidecum meciuri la îndemână, cum sunt victoria cu Balotești și egalul la Pandurii.

Profile  

PostPosted: Mon May 06, 2019 2:50 pm 

Au jucat bine baietii, cu atitudine si cu incredere si merita felicitati. Iar le-am spart cheful la fraieri, care sperau sa isi salveze sezonul cu noi.
Ca peluza, ne-am prezentat simplu si tot am fost 5 clase peste ei, am aratat ca o peluza adevarata, am dominat fondul sonor din minutul 1 pana in minutul 90 si le-am dat alor nostri acel plus de incredere de care aveau nevoie, deci ne-am facut treaba ;) . Singurul lucru in plus pe care am fi putut sa-l facem si nu l-am facut a fost pyro. Nu a simtit nimeni nevoia sa le transmita ceva prin mesaje, nu prea mai ai ce...si nici de vreo coregrafie.
Vad ca le place sa creada ca au fost peste noi pentru ca au avut o panza-coregrafie(sau doua? nu stiu in ce categorie intra momentul cu vestele :lol: )si aprox 10 mesaje, mai mult sau mai putin inspirate, daca pentru "Ultras" Arad asta inseamna o reprezentatie buna, nu au decat sa creada...cand tu fara panza aia mare in fata ai aratat si te-ai comportat ca o tribuna ordinara. Aratau mai bine daca lasau panza sus tot meciul :lol:

Ce mi-a placut cel mai mult? frica din ochii jucatorilor lor cand se apropiau de zona noastra, nu prea au simtit ca joaca acasa :twisted:

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 25 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next