Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Tue Sep 29, 2020 2:55 am

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 25 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3
Author Message
 Post subject: Re: #32 | SS Politehnica - ACS (Recaș), 26.04, ora 19
PostPosted: Mon Apr 29, 2019 6:00 pm 

Pe ACS nici Invierea nu ii mai scapa... daca nu se desfinteaza macar vre-o 10 ani sa stea in L3
Cunoastea cineva regulamentul daca pot fuziona daca se afla in insolventa?
Tare cred ca vor muta snagovul la Timisoara aia si asa se muta in fiecare sezon in alt oras... probabil de'aia l-au adus si pe rachita cu "relatile" lui de la snagov... probabil fiind un plan B daca nu se salveaza

Profile  

PostPosted: Mon Apr 29, 2019 7:26 pm 

Nu văd de ce ar fuziona, prin fuziune nu scapă de datoriile lor astronomice. Probabil vor muta Snagovul aici (după modelul Recaș), îl vor vopsi în alb violet, îl vor reboteza în ASC Poli de exemplu și vor spune că e cea mai Poli dintre toate Poli. Iar la câtă prostie și ignoranță e în orașul ăsta, nu puțini vor înghiți gălușca.

Profile  

PostPosted: Fri May 03, 2019 3:58 pm 

Eu unul nu-mi pot reveni dupa esecul asta, nu aveam voie sa pierdem acest meci acasa, avand in vedere situatia noastra din clasament. Nu ma interesa asa de mult ca e AC Recas, pentru ca is picati si nu vad cum sa mai reziste, ci situatia noastra tare aiurea, suntem la doar 3 puncte de retrogradare. Eu nu inteleg cum poti sa evoluezi in liga a 2-a si sa sutezi asa de penibil la poarta, cred ca am avut cel putin 7-8 faze din pozitie centrala de la 20-25 de metri, iar ei sutau dupa pasari, penibil. Petruescu l-a scos pe Mihai Ene, care intr-adevar venea dupa o pauza de vreo 2-3 saptamani, insa a fost singurul care reusea sa dibrezele vertical si nu in lateral, trebuia lasat avand in vedere scorul. N-am inteles faza din minutul 90, cand noi alergam disperati dupa egalare, iar Mera se vaita in mijlocul careului lor ca a fost lovit, apoi a iesit afara si n-a mai avut nimic :roll: Chiar asa picam ca popicele si mai ales cand te conduc adversarii? Apoi intra in teren, iar la urmatoarea faza primeste mingea in coltul careului, nu stiu ce-a vrut sa faca cu ea si o lasa sa iasa in aut de poarta.

Cand am ajuns la stadion si am vazut banner-ul ala de la tribuna 2, mi-am zis in gand ''clar pierdem'', efectiv asta mi-a fost prima reactie si eram ferm convins ca asa se va intampla. Nu vreau sa comentez mai mult, dar parca prea multa atentie pentru o mana de oameni.

Ce ma ingrijoreaza cel mai mult este ca nu mai jucam, am inceput sa jucam haotic si parca fara nici o idee. Jocul ala bunicel de la inceputul returului a disparut. Inclusiv meciul cu Ripensia a fost aiurea, am jucat la 0-0, chiar daca am avut si o bara, s-a pasat mingea aiurea din stanga in dreapta si tot asa, efectiv la trecerea timpului. Practic jucam acasa, pe DP, iar noi jucam ca o echipa mica de deplasare si apoi a aparut penalty-ul ala din nimic.

Profile  

PostPosted: Fri May 03, 2019 5:45 pm 

Lasand la o parte rezultatul, si ca jucam cu recas, pe mine m-a enervat atitudinea jucatorilor. De mult timp nu m-am mai enervat asa...jucatorii astia sunt de tot cacatul...pe cuvant. Dupa ce ca n-ai nici o treaba cu mingea aia, dar efectiv niciuna, mai si futi meciul aiurea. Pai alearga in plm dupa mingea aia, sa vad ca faci ceva, ei o freaca in cel mai ordinar mod posibil.
Sa nu mai aud ca noi dam salarii mari, ca la ce jucatori avem si ce presteaza...ar trebui sa vina cu bani de acasa.

Profile  

PostPosted: Fri May 03, 2019 10:01 pm 

Pentru unii jucatori o fi fost un joc la pariuri! La unele meciuri, echipa ,,rupe " terenul,iar la altele ... !!!
Mai bine sa joace cu copiii crescuti de club,decat cu imprumutati sau (poate ca-i prea dur ) cu mercenari !

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 25 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3