Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Mon Feb 17, 2020 7:56 pm

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 25 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Re: #32 | SS Politehnica - ACS (Recaș), 26.04, ora 19
PostPosted: Sat Apr 27, 2019 1:35 pm 

Cum poti sa pregatesti asemenea meci la modul asta ?? Cine trebuie sa-i mobilizeze pe asa-zisii jucatori, oare statul tehnic le-o dat orez cu lapte înainte de meci? Din 38 de punte mai bine de jumate sunt luate datorita fanilor. Îmi amintesc meciul cu Bacăul pe care l-am jucat ca dupa o cura de cocaina. Nu mai este nimic de comentat pentru atitudinea echipei inclusiv antrenor fata de suporteri si de sacrificile făcute de ei.

Profile  

PostPosted: Sat Apr 27, 2019 2:51 pm 

Hai ca o batut si daco-getica la petrolul, ii "super" asa, suntem la 3 puncte de retrogradare...

Profile  

PostPosted: Sat Apr 27, 2019 3:05 pm 

Penibil !
Probabil prin jocul rezultatelor ne vom salva,dar jocul si atitudinea echipei sunt de liga a III-a.
Obligatoriu inainte !

Profile  

PostPosted: Sat Apr 27, 2019 3:16 pm 

Ne-au cam stricat sarbatorile,dar asta e...!
Paste fericit !

Profile  

PostPosted: Sat Apr 27, 2019 10:24 pm 

Inca o chestie care ma exaspereaza de la inceputul sezonului.

Cum e posibil ca la fiecare faza sa ne aparam cu toti jucatorii in careu? Efectiv toti 11 sunt in propriul careu...

Au fost momente in care Murariu a prins mingea si nu avea cu cine sa joace pe contra atac.

Stiu, noi suporterii suntem mesterii in tactica, stim tot ce misca in sistem, preconizam echipa adversa, ne dam cu parerea si-n politica, dar las-o in fras ca asa ceva n-am vazut in viata mea, ca o echipa sa stea cu 11 jucatori in propriul 16.

Le-am dat motive astora, saraciilor lumii, sa aibe motive de sarbatoare. Urmeaza saptamana meciului cu aradenii si sper "sa pompeze" emulatia derby-ului ca altfel scenariul va fi trist.

Profile  

PostPosted: Sun Apr 28, 2019 12:25 pm 

Dupa victoria Farului de azi, la cum joaca echipa noastra si la ce program avem in ultimele 6 etape, suntem principalii candidati la retrogradare...
Urmeaza deplasare la arad, acasa cu Clinceni si deplasare la Snagov.

Profile  

PostPosted: Sun Apr 28, 2019 7:25 pm 

Nu cred că Farul erau candidați serioși la retrogradare, au totuși trupă bună și sunt bine organizați. Pe lângă cele trei care sunt practic căzute (Balotești, ACS și Brăila) cele mai mari șanse să pice le au Energeticianul și Aerostar, urmați de Pandurii.
Energeticienii nu au nicio victorie în retur, au probleme de lot și cu banii, iar programul lor e chiar mai complicat decât al nostru.
Aviatorii au totuși cu șase puncte mai puțin decât noi, suntem egali la rezultate directe, iar la golaveraj ne sunt net inferiori (-8 vs. -1). Practic, trebuie să facă cu 7 puncte mai mult decât noi în ultimele 6 etape. Destul de greu...
Pandurii sunt o altă echipă cu griji financiare și cu un lot subțire, în retur nu au învins decât muribundele Brăila și Balotești. Vom avea însă un meci care pe care la ei acasă, pe sintetic.
Programul nostru de final de sezon e complicat, dar nici pe departe imposibil.
UTA e o echipă inconstantă, se aude că mai joacă băieții și la pariuri sau la indirecte, dar cu noi vor fi motivați să ne bată. Au câțiva jucători buni, de experiență, dar și unii indisponibili. Nu au antrenor, pe măscăriciul din Pesac l-au ajuns blestemele și acum bolește...
Clinceniul sunt cea mai bună echipă din serie, alături de Chindia. Dar, paradoxal, genul ăsta de echipă se potrivește cu ce jucăm noi, îi putem prinde pe contre. Nu zic că suntem favoriți cu ei, dar trebuie să ne jucăm șansa și să nu dezarmăm.
Snagovul e o echipă dubioasă, au avut un retur lamentabil, nici ei nu mai cred în promovare. Au 2-3 jucători interesanți, dar un antrenor modest (Trică) și un patron parior (Rufă).
Pe lângă deplasarea de la Tg. Jiu, mai avem încă două meciuri acasă: cu Baloteștii, care la ora meciului vor fi matematic retrogradați, și în ultima etapă cu Metalo, care pe vremea aia vor fi deja salvați. Nu văd de ce nu am bifa șase puncte din astea două meciuri.

Profile  

PostPosted: Sun Apr 28, 2019 8:59 pm 

Urmaream cu atata interes rezultatele ligii a 2-a in speranta ca ne salvam avand in vedere ca la anul urma sa fie si mai frumos vazand de ce echipe scapam respectiv noile aproape promovate
Insa ultimul joc mi-a taiat tot cheful de fotbal, de venit pe stadion...

Astea cu “atitudea face diferenta” sau “un club altfel” par non sens atata timp cat atitudinea e doar in peluza si nu suntem in stare sa ii facem pe jucatorii sa se implice mult mai mult
De ce nu au aceeasi determinare din primul minut?
Daca tot e un club condus de suporteri, cat de greu e sa transmiti celor care intra pe teren ca nu conteaza rezultatul atata timp cat “mori” pe teren, cand ai ambitie, cand cauti golul..?

Profile  

PostPosted: Mon Apr 29, 2019 11:54 am 

Pentru că suporterii nu se bagă peste antrenor. Iar jucătorii aparent sunt majoritatea miserupiști. Care ar fi soluția. Bătaia?

Profile  

PostPosted: Mon Apr 29, 2019 12:32 pm 

m0rtar0 wrote:
Pentru că suporterii nu se bagă peste antrenor. Iar jucătorii aparent sunt majoritatea miserupiști. Care ar fi soluția. Bătaia?

Cred ca singura solutie viabila, la români, este bataia.

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 25 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next