Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Fri Oct 23, 2020 11:00 am

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 9 posts ] 
Author Message
 Post subject: #29 | SS Politehnica - Farul, 10.04, ora 17
PostPosted: Mon Apr 08, 2019 8:07 am 

Image

Profile  

Post subject: Re: #29 | SS Politehnica - Farul, 10.04, ora 17
PostPosted: Tue Apr 09, 2019 10:09 am 

uite televizarea, nu e televizarea ! Muie digisport, televizeaza Snagov - Luceafarul, doua echipe de carton cu suporteri ia-i de unde nu-s, cica merita televizarea in detrimentul a doua echipe phoenix continuatoare a traditiei a doua cluburi cu ~ 100 de ani vechime !

Profile  

PostPosted: Tue Apr 09, 2019 4:02 pm 

Credeam ca am avut eu halucinatii si numai eu vazusem ca meciul initial era televizat. Bravo lor, au ales un meci cu o mare audienta, efectiv nici nu stiu pentru ce saracie transmit meciurile astea, ca audienta TV sigur nu e un obiectiv.

Profile  

PostPosted: Wed Apr 10, 2019 11:54 pm 

Bravo pentru punctul obtinut in conditii foarte grele:
- probleme de lot
- deplasare lunga cu multe ore doar pe drum
- cel mai slab atac unde golgheterul echipei e fundas central!

In urmatoarele trei partide e esential ca jucatorii sa dea 200% pentru 9 puncte, daca 200% se poate considera a fi ceva realist. Cei ce intra pe teren trebuie sa-l "are in lung si lat" si sa urce suporterii pe garduri! Bagati-i "in sedinte", constientizati-i ca joaca si pentru ei, nu numai pentru noi. Sa exerseze fazele fixe si suturile la poarta pana baga mingea si cu ochii inchisi in poarta! Cine nu intelege asta si nu vrea sau nu poate nu mai e obligat sa imbrace tricoul "alb-violet". Ne tebuie sufletisti, nu mercenari!
Hai "Poli"!

Nu m-am uitat pe piata transferurilor cat valoreaza acum Mera, dar sint sigur ca acum e cel mai valoros jucator in lot. Poate-l vindem convenabil sa mai umplem vistieria goala, dar cine mai da goluri?
De doi ani tot imprumutam tineri de la "academie", dar doar Dur-Bozoanca a confirmat. Facea si el parte din aparare, mai exact ca portar. Ceilalti s-au chinuit sau nu sa arate ceva si sint considerati "talente" care nu au confirmat inca. Daca nu au reusit pana acum, cand au de gand? Peste un an, doi, trei, patru, cinci...? Putem sa-i asteptam?

Profile  

PostPosted: Thu Apr 11, 2019 8:56 am 

Salutări mikesh! Eu aș spune că îi așteptăm pe juniorii noștri să crească și să ne arate că înțeleg spiritul alb-violet.

Profile  

PostPosted: Thu Apr 11, 2019 9:46 am 

Bun rezultat. Mai multe nu pot să zic că nu am nici o informație despre joc din partea noastră. Știu doar că Grigoraș plângea din cauza arbitrajului, cică s-au dat multe galbene ( nu știm dacă și nouă) și că ar fi meritat victoria, golul nostru fiind unul norocos, dintr-o deviere.

Profile  

PostPosted: Thu Apr 11, 2019 10:09 am 

La cate bare am dat in ultimele meciuri, sa mai ai si un pic de noroc nu strica (chit ca nu am informatii cum ca am fi avut).

Rezultatul foarte bun, iar acum urmeaza 3 meciuri ce teoretic ne pot scoate din cacat. Foarte foarte importante si cam ultimele sanse sa ne indepartam de zona aia cacacioasa. Nu e sigur ca retrogradam chiar daca o chiflam acuma, dar ar fi mult mai greu sa ramanem in B daca nu castigam minim doua din ele.

Profile  

PostPosted: Thu Apr 11, 2019 1:39 pm 

declaratii Petre Grigoras la final https://www.youtube.com/watch?v=BxM7m8VPdO8

mircea wrote:
Bun rezultat. Mai multe nu pot să zic că nu am nici o informație despre joc din partea noastră. Știu doar că Grigoraș plângea din cauza arbitrajului, cică s-au dat multe galbene ( nu știm dacă și nouă) și că ar fi meritat victoria, golul nostru fiind unul norocos, dintr-o deviere.

Profile  

PostPosted: Fri Apr 12, 2019 4:21 pm 

m0rtar0 wrote:
Salutări mikesh! Eu aș spune că îi așteptăm pe juniorii noștri să crească și să ne arate că înțeleg spiritul alb-violet.

Salut! :D
Nu m-am referit la juniorii nostri din generatia 2003. Cum scrii si tu, ei mai au timp sa creasca. Abia peste 2-3 ani se va vedea daca mai sint pe drumul cel bun si pot aduce un plus echipei.
Intrebarea cu asteptatul nu trebuie sa ne-o punem noi, ci cei in cauza. Ei trebuie sa demonstreze ca vor si pot si merita increderea investita in ei.
Hai "Poli"!

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 9 posts ]