Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Sat Jul 20, 2019 7:06 am

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 30 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Re: Ştiri sezonul 2018 - 2019
PostPosted: Wed Nov 28, 2018 9:52 pm 

Absolut rusinos dialogul intre unii membri ai ehipei si suporteri pe pagina publica de Facebook a clubului.
Nu am vazut asa ceva nicidata. Incotro ne indreptam? Nu exista nici un regulament intern de conduita?
Astept masuri imediate si un comunicat din partea Druckeriei ( nu Petruescu sau Ciocu )

Profile  

PostPosted: Wed Nov 28, 2018 11:22 pm 

Grok wrote:
Absolut rusinos dialogul intre unii membri ai ehipei si suporteri pe pagina publica de Facebook a clubului.
Nu am vazut asa ceva nicidata. Incotro ne indreptam? Nu exista nici un regulament intern de conduita?
Astept masuri imediate si un comunicat din partea Druckeriei ( nu Petruescu sau Ciocu )

Poti sa dai mai multe detalii, te rog? Pentru cei fara fb

Profile  

PostPosted: Thu Nov 29, 2018 12:35 am 

Proștii de Mera și velici s-au pus să comenteze aiurea pe fb. Caracter 0.

Profile  

PostPosted: Thu Nov 29, 2018 12:40 am 

vrajeala wrote:
Poate ne lămurește cineva de ce a plecat Bilia, jucător de bază dpmdv chiar dacă era criticat pe aici că nu are aport ofensiv..
Avea însă un plus de dăruire și este și un jucător polivalent
Eu personal nu înțeleg de ce îl plânge lumea atâta pe Bilia. Mie mi se pare slab, de liga a 3-a, orice minge era la el, o degaja în față, fără niciun sens. Avea atitudine dar hai să fim realiști, în meciul cu pandurii, jurj la 18 ani sau câți are, a jucat mult mai bine.

Profile  

PostPosted: Thu Nov 29, 2018 12:32 pm 

De acord cu Grok, jucatorii nu au ce cauta sa se ia in gura pe pagina clubului, chiar daca aia care comenteaza sunt extrem de prosti.

Profile  

PostPosted: Thu Nov 29, 2018 4:38 pm 

Bilia a semnat cu acs

http://www.radiotimisoara.ro/2018/11/29 ... mkULu-L4zo

Profile  

PostPosted: Thu Nov 29, 2018 5:47 pm 

Sa-mi bag pla daca mai inteleg ceva...
O blalacareala si degringolada generalizata. Iti pleaca unul dintre jucatorii emblematici ai ultimilor ani la 'rivala' care este cu cu un picior jumate in groapa. Cine, ce vrea sa demonstreze cui?!
Intre timp la noi se injura capitanul Mera si Velici cu suporterii pe pagina oficiala a clubului. Pagina care ne da in schimb minunata veste ca am batut Braila la jocuri pe calculator.

WTF?!

Profile  

PostPosted: Thu Nov 29, 2018 9:23 pm 

Smiley, de ce mai e Mera la noi? Ca inteleg ca si-a aruncat tricoul la un final de meci. Noi chiar nu avem decizie sa dam afara pe cine vrem? Cociu inteleg ca e omul rectorului dar chiar nu avem nici un punct de vedere de luat in privinta nesimtitului asta? La oricare club, daca facea gestul asta, era acasa. La noi, e bine merci si se cearta pe fb. Imi pare ca nu avem un om sau oameni care sa-i puna la punct pe nesimtiti. De cand le permitem jucatorilor sa ne injure? De aia am inceput cu echipa asta? Intelegeam daca is buni, dar is mega slabi si putregaiuri. Dati-i afara pe toti! E clubul nostru!

Profile  

PostPosted: Fri Nov 30, 2018 2:41 pm 

Eu nu stiu de ce se face atata tam-tam legat de situatiile astea, ca vezi ca pleaca Bilia, un ''simbol'', ca vezi ca jucatorul ala a facut nu stiu ce, etc. Se creaza o stare tare aiurea care chiar nu-si are rostul. Oameni buni, va rog sa intelegeti, baietii astia nu au nici macar 1% din pasiunea pe care o avem noi pentru Poli, sunt niste mercenari si atat. Mercenari pe bani foarte putini, e adevarat, ei sunt la o scara mult mai mica fata de cei pe care ii aveam cand Poli platea contracte de sute de mii de euro, dar la aia vedeam fotbal si aerele de fotbalisti erau justificate pentru multi dintre ei.. Pe Sorescu il vad acum cum merge sa salute peluza cainilor cu mana la inima, etc., pentru mine astfel de lucruri nu sunt o supriza.

Revenind la Bilia, faptul ca a ales sa plece la Recas spune totul, chiar nu-si au rostul alte discutii. Ani de zile avea un ''crez'' si scuipa acolo unde acum merge sa linga. Faptele arata caracterul omului, atata vreau sa spun. A ales banii pentru o scurta perioada, pentru ca de cand au intrat in insolventa, toti isi primesc banii la timp, unii cu salarii bunicele pentru liga 2. Nu cunosc care au fost contrele intre el si Petruescu, dar a jucat in majoritatea meciurilor titular, iar prestatia lui a lasat mult de dorit. In toata cariera lui a fost un jucator mediocru si nimic mai mult. Noi n-am avut niciodata jucatori devotati gen Sapunaru, Niculae, Pancu, cateva exemple de la Rapid. Si nici nu vom avea prea curand, nu vad de ce s-ar schimba ceva...

In legatura cu Velici, mi-aduc aminte de sezonul nostru din liga a 3-a, cand el evolua la Sebis si ne-au batut la ei acasa. Toti care au fost la meci au spus ca jucatorii din Timisoara care evoluau la Sebis, dupa meci, la vestiare, scandau impotriva Timisoarei. Nu stiu daca Velici a facut asta sau nu, dar au fost discutii si pe forum daca va aduceti aminte.

Legat de Petruescu, vad ca toata lumea da in el, insa nu vad foarte multe argumente. E clar ca a facut si greseli, oricine greseste, insa mi se pare o inversunare prea mare impotriva lui. Nu stiu daca lotul actual a fost creionat de el sau nu, insa este clar ca avem mari probleme de la mijloc in sus, in special pe faza ofensiva. Daca lotul a fost creionat de el, ceea ce e posibil, e clar ca are si el o parte de vina, insa stim bine ca suntem conditionati sa luam anumiti jucatori din cauza bugetului. Are dreptate cand spune ca n-a avut niciodata la dispozitie pe toti jucatorii cu experienta. Avem jucatori atat de limitati pe faza ofensiva, incat nu stiu ce poate face antrenorul. La el ma deranjau doar declaratiile in care spunea ca totul e ok, ca are lot bun, echilibrat, etc., insa sunt sigur ca spunea aceste lucruri pentru a da moral baietilor. Pentru mine a fost o reala supriza cum am inceput acest sezon, in sensul ca s-au obtinut rezultate peste asteptarile mele, am pierdut foarte multe puncte aiurea si nemeritat. Pai la un moment dat eu faceam calcule pentru locurile fruntase, insa eram constient ca ma mint singur. In marea majoritate a jocurilor am aratat ca o echipa foarte solida, greu de desfacut si greu de batut, insa cu un minus serios pe faza ofensiva. Problemele mai mari au inceput de la meciul cu UTA, de acolo s-a intamplat ceva...

Profile  

PostPosted: Fri Nov 30, 2018 2:50 pm 

+1 la ce a scris Bizone!

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 30 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next