Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Sun Aug 19, 2018 1:34 am

Post new topic Reply to topic  [ 38 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4
Author Message
 Post subject: Re: Donatii POLI
PostPosted: Tue Jun 05, 2018 11:21 am 

Cu tristete constat, din nou, lipsa de transparenta in comunicare cu suporterii, a celor mai implicati oameni in Druckeria / club.
O zi frumoasa in continuare! :?

VladNgr wrote:
OK, si lasand partea poetica la o parte, pe cand s-a obtinut amanarea la plata amenzii la FRF ? care e termenul limita (maximum-maximorum) ?

Mersi anticipat, Luci.

m0rtar0 wrote:
multumim tuturor! momentele astea de solidaritate nu numai intre noi ci si sustinerea venita de la suporterii altor echipe, ne fac sa vedem ca nu suntem singuri in bula noastra :)

Profile  

PostPosted: Tue Jun 05, 2018 12:57 pm 

Vlad, fara tristete, nu stiu sa iti raspund la intrebare :)

Profile  

PostPosted: Tue Jun 05, 2018 12:59 pm 

Cred ca n-am primit inca factura de la FRF ... deci banuiesc nu exista niciun termen. S-a publicat doar hotararea.

Profile  

PostPosted: Wed Jun 13, 2018 3:43 pm 

cat s-a reusit pana acum sa strangem, mai avem ceva update?

Profile  

PostPosted: Wed Jun 13, 2018 3:54 pm 

Cred că se va posta azi, că era m0rtar0 cu biciul pe 'nea contabilu' pentru cifre :mrgreen: .

Profile  

PostPosted: Wed Jun 13, 2018 4:03 pm 

E programată postarea la 16:11 :)

Profile  

PostPosted: Wed Jun 13, 2018 4:11 pm 

m0rtar0 wrote:
E programată postarea la 16:11 :)

Na bun, mai adauga vreo 250 de lei ca am trimis acuma dar vin din ING si probabil abia maine intra - dar acum vad ca eu trimiteam in contul druckeria de raiffesisen RO76RZBR0000060012312108 si nu in cel de brd (parca) special pt amenda :)

Profile  

PostPosted: Wed Jul 18, 2018 10:24 am 

Este de datoria mea, a ta si a lui sa contribuim la bugetul clubului!
------
MEMBRI OFICIALI POLITEHNICA TIMIȘOARA 2018 – NOUA CAMPANIE DE SUSȚINERE A CLUBULUI

Image

În toate cele șase sezoane petrecute de la renașterea Politehnicii membrii cotizanți au reprezentat o susținere importantă pentru clubul nostru. În fiecare an un procent semnificativ din veniturile clubului au fost reprezentate de către cotizațiile plătite de membri. În plus, sistemul de organizare este primul de acest gen apărut în țară, fiind unic datorită reprezentativității fanilor în cadrul structurilor de conducere ale clubului. Membrii cotizanți și-au putut prezenta opiniile în cadrul Adunărilor Generale trimestriale sau anuale, având posibilitatea chiar de a decide viitorul clubului. Așa cum a fost, de exemplu, în cazul demisiei din funcția de antrenor depusă de Sorin Brîndescu în sezonul 2016/2017 și nevalidată printr-un vot în cadrul unei Adunări Generale Extraordinare.
Pentru perioada următoare vă propunem un nou concept: cel de membru oficial. Pentru că prin tot ce ați făcut în toți acești ani sunteți mult mai mult decât simpli cotizanți, oameni care susțin cu o anumită sumă de bani clubul. Nu am fi putut ajunge acolo unde suntem acum fără forța pe care ne-ați dat-o în mod oficial, contribuind la bugetul clubului, plătind cantonamente, echipamente sau materiale de antrenament. Voi ați susținut toate cheltuielile de organizare ale meciurilor de până acum, precum și salariile și primele celor care au îmbrăcat cu mândrie tricoul alb-violet. Voi ați adus Politehnica Timișoara în Liga a II-a, plecând de pe coclaurile județului nostru și trecând prin focul purificator al atâtor și atâtor bătălii. Voi sunteți Politehnica Timișoara.
Prin tot ce am făcut până acum am dovedit că suntem UN CLUB DIFERIT. Un club apărut dintr-o răbufnire de pasiune și dintr-un refuz al evidentului ce a arătat unei țări întregi că se poate. Am inspirat grupurile de suporteri din diferite colțuri ale țării să ne urmeze exemplul, păstrându-ne în același timp linia de gândire: aceea de fotbal pentru suporteri, susținut de suporteri. Am arătat că se poate lupta cu bugete de câteva ori mai mari și că se poate învinge, am arătat că se poate refuza elegant nedreptatea atunci când ea e flagrantă, am arătat că pasiunea pentru Poli nu ține cont de liga în care jucăm sau de granițe. Am arătat, cu alte cuvinte, că suntem diferiți.

Conceptul de membru oficial se bazează pe forma de organizare a altor cluburi asemănătoare nouă din Europa (”official member”). Odată cu această schimbare va exista și una în privința perioadei de plată a cotizației. Analizând cifrele ultimelor sezoane am ajuns la concluzia că perioada de iarnă (decembrie – ianuarie – februarie – martie) este o perioadă extrem de slabă din punct de vedere al încasărilor. În același timp cheltuielile clubului sunt unele extrem de mari în aceeași perioadă. În lunile de iarnă reorganizăm echipa la nivelul lotului, lucru ce implică de fiecare dată costuri sporite, această perioadă fiind și cea în care organizăm cantonamentul de iarnă (cost aproximativ 8000 EUR). Dacă perioada de vară este una în care reușim să atragem și alte surse de finanțare (vânzarea de materiale promoționale noi/tricou nou de joc, contracte de sponsorizare plătite conform înțelegerilor, meciuri amicale sau oficiale cu bilet de intrare, etc.), lunile de iarnă au reprezentat un dezechilibru serios pentru bugetul clubului. Fiecare perioadă de iarnă a creat dezechilibre ce au fost recuperate cu greu de fiecare dată în restul sezonului. Statistic vorbind, luna ianuarie a fost cea mai slabă din punct de vedere al încasărilor în fiecare dintre cele șase sezoane de până acum.

De aceea vom opta pentru trecerea la plata cotizației pe an calendaristic, în loc de sezon competițional, așa cum a fost în sezoanele de până acum. Ce trebuie să știm despre noua campanie de carduri?

Prețurile cardurilor vor rămâne neschimbate, cotizația pe anul 2019 fiind în valoare de 100 lei pentru Junior, 200 lei pentru Viola, 500 lei pentru Gold și 1000 lei pentru Platinum

Prima rată a cotizației va putea fi achitată în perioada 1 ianuarie 2019 – 31 martie 2019 (membrii care vor achita cotizația integrală în perioada 4 decembrie 2018 – 31 decembrie 2018 beneficiază de o reducere de 20%)

Cea de-a doua rată va putea fi plătită în perioada intercompetițională de vară 2019, la evenimentele organizate de club și de Druckeria

Pentru a putea realiza trecerea la plata cotizației pe an calendaristic va exista o perioadă de trecere, turul sezonului 2018/2019

Înscrierea de membri pentru noul sezon se poate face începând din data de 20 iulie, de la meciul amical cu CSM Reșița

Prețurile cardurilor pentru restul anului 2018 sunt la jumate, după cum urmează: 50 lei pentru Junior, 100 lei pentru Viola, 250 lei pentru Gold și 500 lei pentru Platinum

Detalii despre fiecare tip de card, precum și despre beneficiile asociate veți putea găsi în perioada următoare pe pagina campaniei ► http://www.sspolitehnica.ro/sustinere

Ne dorim ca în continuare să avem o comunicare mult mai bună cu membrii oficiali ai clubului. Voi sunteți cei care hotărâți viitorul Politehnicii, voi sunteți cei pe care ne bazăm în încercarea noastră de a ajunge sus. Voi sunteți cei care contează iar noi vrem ca vocea voastră să fie auzită. Dacă aveți întrebări sau sugestii legate de campania de membri așteptăm mesajele voastre la adresa de e-mail sebastian.novovic@sspolitehnica.ro sau la numărul de telefon +40723 951 775 (Adrian Serețan).

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 38 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4