Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Sat Aug 18, 2018 3:19 pm

Post new topic Reply to topic  [ 63 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Author Message
 Post subject: Re: Discuţii generale ASU Politehnica Timişoara
PostPosted: Mon May 07, 2018 11:06 pm 

Sunt oameni care nu au legaturi cu bancile si poate le e prea mult sa dea 100 de lei odata pentru tot sezonul...sau poate le e greu sa dea si in 2 tranșe...dar poate le e mult mai usor sa poata da 5-10 lei pe luna...multi tineri de 14-15-16-17 ani pe la meciurile noastre...sunt sigur ca daca parintii nu le dau nu au de unde sa aduca 100 de lei pt cardul de membru cotizant..dar poate 10 lei ar da unii pentru a fi membru cotizant macar o luna...si la cutia pentru echipa...inai te,dupa fiecare meci se prezenta bilantul...cati bani au fost stransi de fiecare data...in aceste 2 sezoane vad ca s-a renuntat

Profile  

PostPosted: Tue May 08, 2018 12:17 am 

Din pacate nr voluntarilor a cam scazut, asta poate e si o scuza a faptului ca multe lipsesc fata de anii trecuti. Poate si oboseala oamenilor, nu stiu, incerc si eu sa caut anumite explicatii.... Poate se asteapta prea mult de la anumiti oameni, iar restul se culca pe-o ureche ca e cineva care sa faca, dar timpul (voluntarii nostri au si ei viata, joburi, familie) poate nu e intotdeauna un aliat.

Ideea e ca tot timpul este nevoie de voluntari, oricine doreste se poate implica in orice crede ca poate ajuta.

De-un lucru sunt sigur, toti cei implicati vor binele lui Poli, dar nu intotdeauna dorinta e si de-ajuns, din pacate.

Profile  

PostPosted: Tue May 08, 2018 8:59 am 

Pamela A wrote:
Oamenii nu se gandesc "hai sa dau eu 20 de lei luna asta" pt ca e ceva nesemnificativ daca nu fac lucrul asta alte mii de oameni.

Ba se gândesc. Așa se explică veniturile de la cutiile "Pentru echipă".

Pamela A wrote:
Daca s-ar promova o astfel de solutie, cu date concrete ar fi un alt entuziasm.

Vino și cu o soluție, nu doar cu o sugestie de think tank. Vreau să îți reamintesc că am avut SMS-ul de 5€ pentru juniori și a avut succesul scontat doar în prima lună, apoi a cam uitat lumea de el.

Pamela A wrote:
De ex daca in fiecare luna 5000 de oameni ar plati automat 5 EUR, intr-un an s-ar strange 300.000 EUR.

Cum zicea și micky, un 0 trebuie tăiat ca să rămânem pe tărâmul realității. Cred că toți am fi bucuroși dacă am avea 5.000 de membri cotizanți, dar partea proastă e că numărul nostru mai degrabă scade prin emigrație. Poate ar fi cazul de acțiuni mai numeroase prin școli pentru a ne promova și atrage suporterii de poimâine.

Pamela A wrote:
Foarte important ar fi ca in mod constant sa se prezinte cati cotizanti sunt/ de cati mai e nevoie pt atragerea sumei pt un buget care sa ne permita sa ne batem pt promovare sau alt obiectiv. Cred ca ar avea succes.

E greu să dai asemenea cifre pentru că fiecare ajută cum poate financiar (transfer bancar, la cutii, materiale din shop, etc) și poate că aceste ajutoare sar de valoarea unui card, doar că oamenii nu își fac cardul pentru că nu își permit plata în două tranșe. Dar încerc eu o chestie. Îți zic exact ce ne trebuie pentru a avea un sezon relativ fără griji: 300 de cotizanți ca mikesh. :D Cu 500, am putea trage la promovare! Asta, evident, pe lângă toate celelalte venituri ce le avem acum.

daniD1 wrote:
Sunt oameni care nu au legaturi cu bancile si poate le e prea mult sa dea 100 de lei odata pentru tot sezonul...sau poate le e greu sa dea si in 2 tranșe...dar poate le e mult mai usor sa poata da 5-10 lei pe luna...multi tineri de 14-15-16-17 ani pe la meciurile noastre...sunt sigur ca daca parintii nu le dau nu au de unde sa aduca 100 de lei pt cardul de membru cotizant..dar poate 10 lei ar da unii pentru a fi membru cotizant macar o luna...

Pentru aceste persoane dai chiar tu singur răspunsul.

daniD1 wrote:
si la cutia pentru echipa...

daniD1 wrote:
inaite, dupa fiecare meci se prezenta bilantul...cati bani au fost stransi de fiecare data...in aceste 2 sezoane vad ca s-a renuntat

Poate că ar fi ok să se revină cu aceste anunțuri. Bilete vândute + cutiile "Pentru Echipă" dar și defalcate cheltuielile cu un meci acasă. Să vedem cu toții exact unde stăm.

Profile  

PostPosted: Thu May 10, 2018 12:39 pm 

mm..chiar ieftin nu e, punctele erau clare, astia 79 de mii insa o sa-i simtim, practic vorbim de 7900 de bilete vandute ca sa acoperim suma asta

http://www.uta-arad.ro/stiri/frf-uta-as ... a-3-0/4183

FRF / UTA – ASU Poli Timișoara 3-0

Clubul UTA a aflat, astăzi, decizia Comisiei de Disciplină din cadrul Federației Române de Fotbal referitoare la meciul cu ASU Politehnica Timișoara, încheiat prematur, odată cu ieșirea echipei oaspete de pe teren în minutul 62.

Forul federal a acordat victorie cu 3-0 pentru echipa noastră. Echipa timișoreană a fost penalizată în clasement, cu 3 puncte, dar și pecuniar, cu 79.000 de lei.

Profile  

PostPosted: Thu May 10, 2018 1:00 pm 

Lipsa educatiei nu cred ca-i o scuza.
Cine vrea cu adevarat ceva, se poate auto-educa mai ales in secolul 21, deceniul 2, A.D. 2018. Sau se poate lasa educat de voluntari.
Si atunci intelege rostul actiunilor sale, beneficiile, ce au de castigat atat el ca si donator (sa nu-i zicem chiar sponsor) si clubul.

daniD1 wrote:
Sunt oameni care nu au legaturi cu bancile si poate le e prea mult sa dea 100 de lei odata pentru tot sezonul...sau poate le e greu sa dea si in 2 tranșe...dar poate le e mult mai usor sa poata da 5-10 lei pe luna...multi tineri de 14-15-16-17 ani pe la meciurile noastre...sunt sigur ca daca parintii nu le dau nu au de unde sa aduca 100 de lei pt cardul de membru cotizant..dar poate 10 lei ar da unii pentru a fi membru cotizant macar o luna...si la cutia pentru echipa...inai te,dupa fiecare meci se prezenta bilantul...cati bani au fost stransi de fiecare data...in aceste 2 sezoane vad ca s-a renuntat

Profile  

PostPosted: Thu May 10, 2018 1:14 pm 

VladNgr wrote:
Lipsa educatiei nu cred ca-i o scuza.
Cine vrea cu adevarat ceva, se poate auto-educa mai ales in secolul 21, deceniul 2, A.D. 2018. Sau se poate lasa educat de voluntari.
Si atunci intelege rostul actiunilor sale, beneficiile, ce au de castigat atat el ca si donator (sa nu-i zicem chiar sponsor) si clubul.

daniD1 wrote:
In rest de acord cu tine.
Au dispărut cifrele cu privire la suma strânsă din cutie, se pot iniția acțiuni și de achiziție de bilete de solidaritate, fiecare sa ia câte bilete vrea și poate la un meci. Din păcate unii am ajuns sa ne limitam și sa ne gândim doar la noi... Mergem înainte!

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Profile  

PostPosted: Thu May 10, 2018 1:33 pm 

interr wrote:
mm..chiar ieftin nu e, punctele erau clare, astia 79 de mii insa o sa-i simtim, practic vorbim de 7900 de bilete vandute ca sa acoperim suma asta

http://www.uta-arad.ro/stiri/frf-uta-as ... a-3-0/4183

FRF / UTA – ASU Poli Timișoara 3-0

Clubul UTA a aflat, astăzi, decizia Comisiei de Disciplină din cadrul Federației Române de Fotbal referitoare la meciul cu ASU Politehnica Timișoara, încheiat prematur, odată cu ieșirea echipei oaspete de pe teren în minutul 62.

Forul federal a acordat victorie cu 3-0 pentru echipa noastră. Echipa timișoreană a fost penalizată în clasement, cu 3 puncte, dar și pecuniar, cu 79.000 de lei.

http://frf.ro/uploads/file/Pdf/Discipli ... ENIORI.pdf

Profile  

PostPosted: Thu May 10, 2018 2:01 pm 

De unde pizda mamii lor au scos suma aia de penalizare?! :shock:

Și în plus, asta ce pula calului mai e?!

196/CD/2018
L.2
Ferfelea Viorel
CS Sportul Snagov

63/1/b– 63/2/4/a din RD –2 (două) jocuri– 2000 lei
În baza art. 78/a din RD se sancționează ACS ASU Politehnica Timișoara cu penalitate sportivă de 570 lei

Profile  

PostPosted: Thu May 10, 2018 2:24 pm 

mircea wrote:
De unde pizda mamii lor au scos suma aia de penalizare?! :shock:

Și în plus, asta ce pula calului mai e?!

196/CD/2018
L.2
Ferfelea Viorel
CS Sportul Snagov

63/1/b– 63/2/4/a din RD –2 (două) jocuri– 2000 lei
În baza art. 78/a din RD se sancționează ACS ASU Politehnica Timișoara cu penalitate sportivă de 570 lei
Asta e minimul, e dat articolul dupa care ne-au judecat.

Profile  

PostPosted: Thu May 10, 2018 2:37 pm 

M-am lămurit cu a doua (5 galbene într-un joc), dar nedumerirea mea e la suma de 79.500.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 63 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next