Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Sat Aug 18, 2018 1:26 am

Post new topic Reply to topic  [ 63 posts ]  Go to page Previous  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Next
Author Message
 Post subject: Re: Discuţii generale ASU Politehnica Timişoara
PostPosted: Wed May 23, 2018 9:35 am 

mda, deci practic noi am donat doar vreo 2-3 mii de lei inseamna..cam putin tinand cont ca dureaza de ceva vreme campania :(
sa speram ca lumea asteapta meciul cu Ripensia si se fac atunci ceva donatii mai serioase, cumparaturi de promotionale etc

Profile  

PostPosted: Wed May 23, 2018 4:58 pm 

A aparut azi in prosport un articol in care scria ca suntem in urma cu plata primelor.

Profile  

PostPosted: Thu May 24, 2018 4:02 pm 

via facebook

Revista Ultra'
15 mins ·
Rapidiștii au depus ieri 3000 lei, în contul Politehnicii Timișoara, pentru a ajuta la strângerea sumei pentru amenda primită de timișoreni.

Reamintim faptul că FRF a amendat clubul Politehnica Timișoara cu suma de 79.500 lei, pentru scoaterea echipei de pe teren, în meciul cu UTA Arad, în urma abuzurilor făcute de Jandarmeria Română și clubul arădean asupra suporterilor bănățeni, ținuți în afara stadionului, în condițiile în care aveau bilete valabile achiziționate.

Politehnica Timișoara trebuie să achite amenda de 79.500 lei (17.000 euro) până în data de 31 mai, în caz contrar riscând să fie dezafiliată din fotbalul românesc. În acest moment, POLI Timișoara nu dispune de asemenea sume, altfel nu ar fi făcut această campanie. Până în acest moment s-a adunat aprox. 15% din cei 79.500 lei.

Poți ajuta și tu primul club din România, creat și manageriat 100% de suporteri, donând orice sumă sau achiziționând unul din tricourile scoase pentru această campanie.

Cum poți ajuta, aici: http://www.sspolitehnica.ro/fotbalpentrusuporteri/

Alături de Politehnica Timișoara!

PS: de apreciat ca sunt si altii alaturi de noi, sper sa ne motiveze si pe noi sa fim mai darnici sambata si nu numai

Profile  

PostPosted: Tue May 29, 2018 12:06 pm 

Poate sunt doritori pe forum.
-------
Image

A început numărătoarea inversă. Mâine la ora 19:21 se încheie licitația pentru tricoul campionilor de la Timisoara Saracens Rugby Club, aceasta ajungând la suma de 2.000 de lei.
Încasările vor ajunge în contul deschis pentru plata amenzii spre FRF.
Ofertele se pot posta în comentarii sau se pot transmite pe e-mail, la contact@sspolitehnica.ro

http://www.sspolitehnica.ro/fotbalpentrusuporteri

Profile  

PostPosted: Tue May 29, 2018 11:07 pm 

În perioada asta o să avem o serie de interviuri cu juniori de la club. Primele 2 au apărut, Maximilian și Rareș ne-au răspuns la întrebări. Vă rog să le distribuiți, sunt copiii noștri și merită toată atenția și susținerea noastră iar la vârsta lor e foarte important să știe că suntem alături de ei.
Tot pentru copii, se organizează un event în Parcul Copiilor, de 1 iunie >> https://www.facebook.com/events/203627926915113/

Profile  

PostPosted: Mon Jun 11, 2018 5:31 pm 

http://www.digi24.ro/live/digi24-timisoara
17:30
Sebastian Novovic, președintele A.S.T. Druckeria, este invitatul ediției din această săptămână.
Vom trece în revistă toate momentele importante din acest sezon al celor de la Politehnica Timișoara și vom vorbi, evident, și despre așteptările stagiunii care va debuta pe 4 august.

Profile  

PostPosted: Tue Jun 12, 2018 5:14 am 

"Studentii Politehnici TImisoara isi vor echipa inapoi

Last edited by partizan on Tue Jun 12, 2018 5:16 am, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: Tue Jun 12, 2018 5:15 am 

"Studentii Politehnici TImisoara isi vor echipa inapoi
9. Juni um 17:22 ·
In anul 1920, Traian Lalescu a infintat echipa de fotbal Politehnica Timisoara.
O echipa mult iubita de toti banateni,aceasta avand si cateva rezultate notabile in istoria sa pe care toti fani le cunosc.
Dar mai presus decat castigarea unei cupe este pasiunea pentru fotbal,o pasiune, trimisa din generatie in generatie.
O pasiune pe care noi studenti am practicat-o la echipa noastra ASU o echipa de la bunul nostru rector pe atunci, astazi primar, Nicolae Robu.
Acesta cu unele eforturi a reusit sa ne ajute in crearea unei echipe de fotbal ca noi studenti sa putem juca sa ne aratam aceasta pasiune.
Asta pana in anul 2012 cand un grup de oameni au venit si ne-au furat echipa .
Asa zisa galerie a lui Poli prin care doi dintre lideri lor Sebastian Novovici si Ema Cernescu si impreuna cu naivitatea actualului rector dl.Viorel Aurel Serban,au furat o echipa frumoasa o echipa a comunitatii studentilorPolitehnica din Timisoara,doar pentru scopul lor marsav de a se duela cu echipa Acs Poli TImisoara,echipa care in momentul de fata detine palmaresul vechi Politehnici . Acum dragi studenti ar fi momentul sa ne luam echipa inapoi si sa nu mai acceptam abuzul Druckeria
si a celor doi lideri ai acesteia."
:shock: :shock: :?:

Profile  

PostPosted: Tue Jun 12, 2018 9:36 am 

o tras pe nas iara primatul nostru ??? :lol: :lol: :lol:

bunul nostru rector pe atunci , astazi primar ??? :lol: :lol: :lol:

sa va povesteasca Tonelu de cate ori a vrut sa desfiinteze echipa nea robu , si doar Cartis s-a opus .

echipa lui pe dracu :lol: :lol: :lol:

sa nu mai zic ca a mancat la i-uri , mama mama :lol: :lol: :lol: sau asa e el sau cel care a postat ? mai agramat ? :lol: :lol: :lol:

trimisa nu transmisa ??? :lol: :lol: :lol:

pasiune practicata ??? :lol: :lol: :lol:

Profile  

PostPosted: Tue Jun 12, 2018 12:16 pm 

De unde e luata asta? :D

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 63 posts ]  Go to page Previous  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Next