Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Wed Oct 17, 2018 12:13 pm

Post new topic Reply to topic  [ 84 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Author Message
 Post subject: Re: Discuţii generale ASU Politehnica Timişoara
PostPosted: Thu May 10, 2018 3:11 pm 

Foarte mare amenda. :(

Profile  

PostPosted: Thu May 10, 2018 4:18 pm 

Vreo 17-18000 euro ?
Scump gestul nostru...

Profile  

PostPosted: Thu May 10, 2018 4:42 pm 

din cate am inteles e amenda minima pt astfek de cazuri, ca se putea mai rau..

sa incepem cheta, zic :)

Attachments:
plata.jpg
plata.jpg [ 22.09 KiB | Viewed 820 times ]
 Profile  

PostPosted: Thu May 10, 2018 5:05 pm 

...Image

Profile  

PostPosted: Thu May 10, 2018 8:20 pm 

Pacat ca ne-am pus piedica singuri in modul asta.

Profile  

PostPosted: Thu May 10, 2018 9:18 pm 

mircea wrote:
Vino și cu o soluție, nu doar cu o sugestie de think tank. Vreau să îți reamintesc că am avut SMS-ul de 5€ pentru juniori și a avut succesul scontat doar în prima lună, apoi a cam uitat lumea de el
Tocmai de aceea e nevoie de ceva recurent. Avantajul e ca donatorii vor cotiza automat in fiecare luna. E un venit sigur, care in principiu doar va creste pe masura ce noi persoane contribuie.
De ex. pt o campanie in care m-am implicat, in fiecare luna primesc automat sms de genul "multumim pt donatia de x euro. Daca doresti sa nu mai donezi, trimite sms la numarul XXXX."
Asta ar trebui sa fie cel mai important mod de sustinere a echipei. E cel mai comod si mai usor pt buzunarul unui om si nu mai necesita eforturile care se fac in momentul de fata cu cardul de membru cotizant.
Bineinteles ca trebuie promovat intens si prezentat faptul ca un numar mare de sustinatori pot propulsa clubul mult mai sus.
Totodata cred ca a venit momentul sa venim cu ceva nou.
PS. Poate cu asta trebuia sa incep: E super tare tot ce s-a realizat pana acum cu echipa asta.

Profile  

PostPosted: Tue May 22, 2018 5:57 pm 

Presa 'vuiseste' cu informatii cum ca jucatorii nu mai sunt platiti de luni bune. Poate cineva infirma sau confirma acest lucru?
Daca este adevarat, mi se pare exagerat gestul de a parasi terenul si a mai adanci 'gaura' din buget!

Indiferent de asta, parerea mea este ca in realiatatea sociala a Romaniei de azi, astfel de gesturi sunt inutile.

Profile  

PostPosted: Tue May 22, 2018 9:50 pm 

Care presa?

Profile  

PostPosted: Tue May 22, 2018 9:54 pm 

N-am plătit salarii de 8 luni saturniene, fotbaliștii mâncă speranțe prăjite pe ascuns la cantina universității, prima de joc e dreptul de a te da lovit în următorul meci, antrenamentele se fac pe gazoane de promisiuni încălcate, refacerea de seară se face cu greu pe lângă munții de speranțe și visuri moarte, iar câinii cu covrigi în coadă nu se mai plimbă de ani buni pe strada noastră. De texte de acest gen mi-s sătul ca țiganu' de p**** mă-sii și mereu le tratez cu foarte mare scpeticism. N-ar fi rău să-mi urmezi exemplul.

Revenind la un sfat mai productiv, un mail către conducerea clubului și vei fi lămurit.

Sunt de acord cu ultima ta frază, dar asta nu înseamnă că nu trebuie făcute, atunci când situația o impune. Lipsa de combat în fața nepăsării e exact motivul pentru care România e așa cum e!

Profile  

PostPosted: Tue May 22, 2018 10:09 pm 

Din punct de vedere financiar a fost o alegere proastă. Eu am fost în deplasare și toată lumea era scoasă din sărite de situația creată. Toți ne-am luat o zi de concediu în timpul săptămânii, mulți au pictat o săptămână la coregrafie, mulți au mers special în Arad să cumpere bilete pentru toată lumea. La fața locului toată lumea voia să atragem cumva atenția asupra abuzului la care eram supuși. Pe lângă asta, ne întrebam ce sens mai are sloganul "Fără patroni" dacă exact suporterii care susțin echipa sunt batjocoriți. Partea nasoală e că tot la fața locului lumea zicea că nu contează amenda, că ne-o asumăm dar până acum 70-80% din donațiile primite pentru amendă au fost de la băieții din gladbach.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 84 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next