Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Sun Oct 21, 2018 2:52 am

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 315 posts ]  Go to page Previous  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32  Next
Author Message
 Post subject: Re: Ştiri sezonul 2017 - 2018
PostPosted: Fri Apr 27, 2018 9:48 am 

Din cate imi aduc aminte asa a fost dealul cand a venit (Sorescu), ca e liber de contract si ca poate sa plece daca apar oferte - a fost si tentativa aia de a pleca in danemarca etc
O sa aflam probabil in zilele urmatoare mai mult, dar la Sorescu cred ca toti ne asteptam sa nu-l putem tine (din punct de vedere financiar zic) - maxim ce cred ca putem spera e sa fie cu ceva procent dintr-un viitor transfer, dar cred ca nici aia.

Profile  

PostPosted: Fri Apr 27, 2018 10:28 am 

Oricum ar fi, e total aiurea sa iti pierzi constant cei mai buni jucatori si sa nu primesti nimic.

Nu patim numai noi asta, cred ca mai is maxim 5 cluburi in tara care cheltuie bani pe jucatori si de obicei fac afaceri intre ele.

Profile  

PostPosted: Fri Apr 27, 2018 10:36 am 

De pe feisbuc:

"Clubul nostru va primi o compensatie, o suma fixa ce a fost stabilită prin contract inca de cand Deian a venit la Poli."

Profile  

PostPosted: Fri Apr 27, 2018 10:41 am 

cica Taub e ofertat de U Cluj si Predescu pleaca sigur in vara .

prostsportu` ....

oricum sunt convins ca cei din conducere s-au gandit la varianta cea mai buna pt. noi , sa ne alegem si noi cu ceva ( daca se poate ) .

Profile  

PostPosted: Fri Apr 27, 2018 10:54 am 

Pe scurt ... suntem un club nou la care se stiu posibilitatile. Regula cu juniorii under 21 ne forteaza sa aducem juniori de undeva pt ca noi fiind noi ca si club nu avem inca posibilitatea sa avem juniorii nostri. Si atunci cum sa luam juniori? Ori imprumut ori sa platim grile. Nu suntem singuri pe piata si nici nu suntem puternici financiar. Astfel toti juniorii care vin, vin pe o perioada scurta, altfel nu vin (nu semneaza). Am fost pusi in situatia de a accepta asta sau de a juca cu juniori mai putin talentati. La banii care ii oferim suntem in situatia unui club de tranzit, asta e realitatea, nu are rost sa o dam altfel. Solutia sunt banii, daca reusim sa aducem mai multi putem oferi mai mult jucatorilor si atunci ei pot semna pe o perioada mai mare.

Profile  

PostPosted: Fri Apr 27, 2018 11:16 am 

Smiley wrote:
Pe scurt ... suntem un club nou la care se stiu posibilitatile. Regula cu juniorii under 21 ne forteaza sa aducem juniori de undeva pt ca noi fiind noi ca si club nu avem inca posibilitatea sa avem juniorii nostri. Si atunci cum sa luam juniori? Ori imprumut ori sa platim grile. Nu suntem singuri pe piata si nici nu suntem puternici financiar. Astfel toti juniorii care vin, vin pe o perioada scurta, altfel nu vin (nu semneaza). Am fost pusi in situatia de a accepta asta sau de a juca cu juniori mai putin talentati. La banii care ii oferim suntem in situatia unui club de tranzit, asta e realitatea, nu are rost sa o dam altfel. Solutia sunt banii, daca reusim sa aducem mai multi putem oferi mai mult jucatorilor si atunci ei pot semna pe o perioada mai mare.

Ca să vedem și să înțelegem mai bine.

Profile  

PostPosted: Fri Apr 27, 2018 1:01 pm 

De la anul va fi mai bine...din toate punctele de vedere...va ramane doar o "Poli" In sfarsit...indiferent ce jucator pleaca de la noi e de inlocuit...absolut pentru fiecare se pot gasi cel putin 5 altii macar la fel de talentati si poate cu mai mult chef de fotbal...ca ai nostri nu prea au chef de fotbal in ultima perioada...raman la parerea ca decat 5 jucatori medii si un antrenor mediu...mai bine un antrenor mult peste medie si 5 jucatori sub medie...cel mai mult conteaza dirijorul....l-am vazut pe giuricici facand meciuri excelente sezonul asta...deci potential are...si nu doar el...trebuie cineva sa stie sa il exploateze

Profile  

PostPosted: Fri Apr 27, 2018 3:28 pm 

Eu stiu de la apropriati de-ai lui Sorescu, ca visul lui este sa plece in strainatate. Dar mai presus de asta, isi doreste sa castige bani suficienti sa-si intretina familia. Din cate stiu tatal lui lucra pe tir pe dincolo iar Dejan isi doreste sa castige atatia bani incat taicasu sa nu mai fie nevoit sa plece de langa familie, ceea ce face ca gestul lui de a pleca, chiar si la Dinamo, face sa fie de inteles.

Profile  

PostPosted: Sun Apr 29, 2018 1:45 pm 

Nu mai judec pe nimeni . Dar atât cât ai contract , da 200% de fiecare dată...fie meci sau antrenament .

Profile  

PostPosted: Wed May 02, 2018 4:02 pm 

http://www.frf.ro/uploads/file/Pdf/Disc ... ENIORI.pdf

"149/CD/2018 L.2
AFC UTA Arad vs ACS ASU Politehnica Timisoara
Termen 02.05.2018 în vederea citării lui
Marius Cociu,
delegatul Feher Zoltan
de la clubul CS ASU
Politehnica Timișoara și
delegatul Drăgan
Claudiu de la AFC UTA"

Buna vremea ,

Is curios daca au luat deja o decizie ( cu cate puncte ne-au potcovit si cat ii amenda )

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 315 posts ]  Go to page Previous  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32  Next