Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Mon Nov 18, 2019 1:50 am

Post new topic Reply to topic  [ 90 posts ]  Go to page Previous  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Author Message
 Post subject: Re: Știri sezonul 2019/2020
PostPosted: Mon Oct 28, 2019 4:56 pm 

Ar putea fi o solutie Bogoi. Stiu ca la sedintele membrilor cotizanti din anii trecuti cei din conducere tot faceau referire la Pandurii si la cum reuseau ei sa promoveze jucatori si sa obtina rezultate. Nu stiu cum e ca om, ce filozofie de antrenor are sau ce stie el despre ideea de a fi polist insa, strict bazat pe rezultate/renumeratie pare o idee buna. Alte nume..Buia, Dorinel Munteanu, Lobont sau piata locala de antrenori. Pana la urma sunt sigur ca vom gasi cel mai potrivit antrenor pentru noi.
P.S. multumim pentru mail-ul primit din partea drukeria ce clarifica motivele plecarii lui Mugur Gusatu

Profile  

Post subject: Re: Acțiuni sociale - lictații pe forum
PostPosted: Wed Nov 06, 2019 2:58 pm 

OCTAVIAN BENGA, NOUL ANTRENOR AL POLITEHNICII

Posted by Claudiu Socodol on noiembrie 6, 2019
Conducător tehnic al alb-violeților a fost numit Octavian Benga.

Născut la 8 august 1980, la Reșița, el a fost jucător la CSM Reșița (un meci în Liga I, la 2 iunie 1999, când nu împlinise încă 19 ani, la victoria, 1-0 în deplasare, cu Universitatea Craiova, în ultima etapă a campionatului, intrând în min. 59) și Politehnica Timișoara (în 2001, în Liga a II-a).

S-a dedicat de foarte tânăr meseriei de antrenor. A fost la juniorii lui FC Timișoara, secund la Unirea Sânnicolau Mare, Victoria Brăneşti (în 2011, după retrogradarea ilfovenilor din D1), ACS Poli (timp de patru ani, între 2014-2018, în primele două eșaloane), principal la CSM Școlar Reșița (în 2018, începând sezonul trecut la echipă și plecând în toamna aceluiași an, la finalul sezonului echipa din Valea Domanului urmând să promoveze în Liga a II-a) și la CSC Ghiroda și Giarmata Vii (din vara acestui an, în Liga a III-a).

A absolvit Facultatea de Educație Fizică și Sport și are licența UEFA Pro de antrenor.

Profile  

PostPosted: Wed Nov 06, 2019 3:17 pm 

Ai să-mi bag..... Glumim glumim.... Dar Benga??? Ai să-mi bag.....

Profile  

PostPosted: Wed Nov 06, 2019 3:18 pm 

Ai să-mi bag..... Glumim glumim.... Dar Benga??? Ai să-mi bag..... Dacă a fost luat doar ca are licență.... E ok. Dar dacă nu ????? Ai să-mi bag.....

Profile  

PostPosted: Wed Nov 06, 2019 4:03 pm 

Benga chiar e antrenor?
La fel cum pe un meseriaș bun nu diploma de inginer îl face inginer ci aptitudinile și îndemânarea, la fel, să-mi fie scuzată opinia de cei care sunt în interiorul Druckeria /club, nu licența de antrenor uefa pro contează ci experiența. Iar dl. Benga a plecat de la Reșița după "performanța" de a-i duce pe locul 11 la L3, deci ar fi fost adio promovare. Bine că se aduce încă un fost acesist... Bine ar fi sa nu fie el Petruescu 2, și ma opresc aici.

Profile  

PostPosted: Wed Nov 06, 2019 4:27 pm 

Eh, lasa, la iarna il schimbam. E la moda sa schimbi 3-4 antrenori pe sezon.
Sau... poate omul a invatat ceva din experientele trecute.
Intrebarea este: nu au reusit Petruescu sau Gusatu sa se impuna in fata jucatorilor si poate Benga?
Ramane de vazut cu ce ne poate ajuta.

Profile  

PostPosted: Wed Nov 06, 2019 4:46 pm 

O solutie de avarie...
Maine la prima ora imi fac card.

Profile  

PostPosted: Wed Nov 06, 2019 6:55 pm 

Oricum, dacă nu face 12 puncte (hai, treacă de la mine, 11) în cele 6 etape rămase până la întreruperea campionatului, n-are cum să mai rămână și peste iarnă.
Măcar pe Gușatu îl recomanda cariera de jucător...
Dar dacă tot ne axăm pe antrenori de liga a III-a, nu înțeleg de ce nu e adus Flavius Sabău de la Lipova, singurul antrenor din eșalonul ăsta care pune în practică o idee de joc și încearcă să construiască ceva.
Așa, mă aștept cât de curând la un Sorin Bălu sau Călin Cojocaru. :roll:

Profile  

PostPosted: Wed Nov 06, 2019 10:38 pm 

Nu are logică ce spui cu Gușatu. Sunt meserii diferite, chiar dacă în cadrul aceleiași activități. Gen dulgher versus inginer. Cât despre cariera de fotbalist și Benga e fost jucător. Deci?!
În altă ordine de idei, nu dau cu piatra înainte să și văd omul în acțiune. Și mi se pare că avem reacții extrem de pripite. Îmi amintesc când o venit Zicu la Poli după o serie întreaga de echipe la care nu se prindea nicicum jocul de el și la noi a fost senzație. Poate și Benga a dat de material de proastă calitate pe unde a fost și a scos ce a putut din ce avea.
O altă chestie ce nu o înțeleg: nici bine nu o semnat și deja îi sunt făcute bagajele dacă nu adună un anumit număr de puncte. UAT DĂ PULA CALULUI?! Chiar nu mai avem simțul ridicolului?!
Recunosc că am fost surprins de veste, dar de aici și până la reacțiile de pe forum și Facebook e cale extrem de lungă.

Profile  

PostPosted: Thu Nov 07, 2019 10:11 am 

mircea wrote:
Nu are logică ce spui cu Gușatu. Sunt meserii diferite, chiar dacă în cadrul aceleiași activități. Gen dulgher versus inginer. Cât despre cariera de fotbalist și Benga e fost jucător. Deci?!
În altă ordine de idei, nu dau cu piatra înainte să și văd omul în acțiune. Și mi se pare că avem reacții extrem de pripite. Îmi amintesc când o venit Zicu la Poli după o serie întreaga de echipe la care nu se prindea nicicum jocul de el și la noi a fost senzație. Poate și Benga a dat de material de proastă calitate pe unde a fost și a scos ce a putut din ce avea.
O altă chestie ce nu o înțeleg: nici bine nu o semnat și deja îi sunt făcute bagajele dacă nu adună un anumit număr de puncte. UAT DĂ PULA CALULUI?! Chiar nu mai avem simțul ridicolului?!
Recunosc că am fost surprins de veste, dar de aici și până la reacțiile de pe forum și Facebook e cale extrem de lungă.

Din aceeasi categorie cu "sigur retrogradam", cand mai is 42 de puncte in joc si suntem peste linie :mrgreen:

Lasand gluma la o parte, subscriu in totalitate.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 90 posts ]  Go to page Previous  1 ... 5, 6, 7, 8, 9