Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Mon Jul 22, 2019 11:59 pm

Post new topic Reply to topic  [ 42 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
 Post subject: Re: Știri sezonul 2019/2020
PostPosted: Wed Jul 03, 2019 9:24 am 

Nu vine, sigur.

Grok wrote:
Ma bucur ca a ramas Manea. Se pare ca la mijloc stam binisor cu el, Ignea si Ungureanu( daca isi revine 100% ).
Ramane problema mare cu atacantii. Sincer eu nu l-as descalifica direct pe Draghici. Da, a preferat ax-ul, dar este un jucator cu simtul portii care ne-a lipsit un sezon intreg. Eu zic ca terminam sezonul trecut in primele 7 daca aveam om de gol.

Prefer oricand o 'curva batrana' in atac ca titular, decat un junior ne-experimentat.

PS: Oricum nu cred ca vine.

Profile  

PostPosted: Thu Jul 04, 2019 1:34 pm 

wrote:
Alexandru Borbei nu a semnat contractul cu ASU, dar a fost luat în cantonament. ”El are o ofertă foarte bună din străinătate, iar în cazul în care îi va da curs, vom aduce un alt portar, pentru că nu putem duce tot sezonul în trei portari”, a declarat Cosmin Petruescu

make_clickable_callback(MAGIC_URL_FULL, '
', 'http://liga2.prosport.ro/seria-1/pregatiri-amicale/asu-politehnica-a-plecat-cu-25-de-jucatori-in-cantonament-cosmin-petruescu-in-functie-de-randament-vom-mai-completa-lotul-cu-transferuri-18221960', '', ' class="postlink"')

Ce inseamna asta? Borbei nu e sub contract cu noi? Poate pleca fara sa vedem un chior?
Sau sunt doar delisme...

Profile  

PostPosted: Thu Jul 04, 2019 5:06 pm 

Grok wrote:
wrote:
Alexandru Borbei nu a semnat contractul cu ASU, dar a fost luat în cantonament. ”El are o ofertă foarte bună din străinătate, iar în cazul în care îi va da curs, vom aduce un alt portar, pentru că nu putem duce tot sezonul în trei portari”, a declarat Cosmin Petruescu

', 'http://liga2.prosport.ro/seria-1/pregatiri-amicale/asu-politehnica-a-plecat-cu-25-de-jucatori-in-cantonament-cosmin-petruescu-in-functie-de-randament-vom-mai-completa-lotul-cu-transferuri-18221960', '', ' class="postlink"')

Ce inseamna asta? Borbei nu e sub contract cu noi? Poate pleca fara sa vedem un chior?
Sau sunt doar delisme...

Din cate am inteles cand a implinit 16 e obligat sa semneze contract de profesionist... probabil l-a semnat, ar fi stupid sa il pierdem pe grila de formare
Avand in vedere ca vrem sa crestem tineri si cum apare cate unu sa ii pierdem pe grila de formare ci nu pe o suma de transfer si un eventual procentaj dintr-un transfer ulterior.
Tot acolo zicea ca l-a luat pe Murariu definitiv... sunt de parere ca e un transfer bun pare ca si-a revenit si are un caracter puternic
Trebe un atacat cu experienta nu stiu cat e de bun Zabun dar nu ar strica unu de 28-30 ani... nu am mai avut atacat de cand a plecat Blanaru...

Profile  

PostPosted: Thu Jul 04, 2019 7:21 pm 

Mircea Axente (U. Cluj) sau Vlad Rusu (Energeticianul) ar putea reprezenta soluții în atac. Amândoi sunt cu cel puțin o clasă peste Drăghici.
Și în apărare stăm subțire numeric, avem cinci mari și lați (Jurj, Mera, Scutaru, Cherecheș și Coadă). Ne-au plecat doi fundași laterali, dintre care unul, ce-i drept, era rezervă.
Portarii noștri născuți în 1999 (Murariu și Contra) se încadrează în categoria U19? Că dacă nu, va fi nasol să găsim un al doilea jucător lângă Jurj. Poate Trip, dar nici el nu a impresionat în campionatul trecut (o singură pasă de gol, dacă nu mă înșel).

Profile  

PostPosted: Sun Jul 07, 2019 4:10 pm 

Grok wrote:
wrote:

Sau sunt doar delisme...
Total intamplator, la meciul amical contra celor de la Bazos, m-am aflat in imediata apropiere a unui grup de parinti. Parintii copiilor din generatia 2003, din ce mi-am dat seama. Printre (extrem) de multele subiecte de discutie, am retinut cateva lucruri, pentru mine, ciudate. Unul din juniorii nostri are oferta de casa, masa, scolarizare si 2000 de lei pe luna de la un club. Din ce cred si ce am dedus, era vorba despre Borbei si despre academia Hagi. Socant a fost insa altceva, toti de acolo erau de acord ca "trebuie sa fie prost ala care sta aici cand are astfel de oportunitate", dar si faptul ca, daca-mi aduc bine aminte, clubul nostru a anuntat ca Borbei a semnat cu ASU POLITEHNICA! Sau...ma insel?

Profile  

PostPosted: Sun Jul 14, 2019 12:20 am 

Extrem de slabă mișcarea din intersezon. La mijloc avem harem, în apărare și atac e la fel de sterp ca în Bab El-Mandeb. Nu am pretenții de promovare. Nu sunt ridicol și nici nu cred că e cazul să avem nasul pe sus anul ăsta. Mă uit la adversari și văzând bugetele, încep să urlu că viața e ridicolă.
Dar asta nu mă împiedică să văd cât de jos ne mișcăm noi... Poate un pic prea jos?!

Profile  

PostPosted: Sun Jul 14, 2019 12:45 pm 

Adi, legat de juniori si contracte, cred ca e mai bine sa intrebi in privat, forumul e public si cateodata informatiile trebuie sa fie temporar confidentiale.

Mircea, tu deja esti donator regulat, mai strange 10 oameni cat tine si avem de un salariu bun pt un atancant :mrgreen:

Profile  

PostPosted: Tue Jul 16, 2019 2:01 pm 

Axente a al nostru ....avem varf !!!

Profile  

PostPosted: Tue Jul 16, 2019 2:13 pm 

A donat Mircea ceva bani sau a convins pe altii sa o faca. :) :D

Profile  

PostPosted: Tue Jul 16, 2019 2:15 pm 

nu conteaza Adi :D bine ca a venit !!!

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 42 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next