Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Sat Aug 18, 2018 11:32 pm

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 315 posts ]  Go to page Previous  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 32  Next
Author Message
 Post subject: Re: Ştiri sezonul 2017 - 2018
PostPosted: Mon Jan 29, 2018 10:49 am 

Problema cu ei e că sunt extra comunitari și iar durează 2 luni până primesc dreptul să joace...

Profile  

PostPosted: Mon Jan 29, 2018 12:31 pm 

a semnat Lusamba .

Profile  

PostPosted: Mon Jan 29, 2018 2:15 pm 

Buna campania de achizitii, felicitari! Sa speram ca se vor integra si vor aduce un plus in jocul echipei cat mai repede.

Profile  

PostPosted: Mon Jan 29, 2018 2:33 pm 

Daca reusim sa il aducem si pe Florea ar fii excelent....Borbei,copilul de la echipa de juniori mi-a placut foarte mult...poate avea un viitor frumos daca o sa fie serios

Profile  

PostPosted: Tue Jan 30, 2018 12:36 pm 

Azi e meci cu Ghiroda, sau maine?
In stirea cu intrarea in cantonament apare ca avand loc marti 30 ianuarie, iar in stirea de astazi, scrie ca meciul e maine.
Cum e pana la urma?

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Profile  

PostPosted: Tue Jan 30, 2018 1:19 pm 

Tibix wrote:
Azi e meci cu Ghiroda, sau maine?
In stirea cu intrarea in cantonament apare ca avand loc marti 30 ianuarie, iar in stirea de astazi, scrie ca meciul e maine.
Cum e pana la urma?

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Azi e meciul.
De pe Druckeria:
http://www.druckeria.ro/politehnica-int ... lan-local/

În prima săptămână de cantonament, Politehnica are programate două meciuri de verificare. Marți, 30 ianuarie, alb-violeții vor întâlni formația de Liga a III-a ACS Ghiroda, iar sâmbătă, 3 februarie, se vor duela cu o altă reprezentantă a eșalonului terț, CSM Școlar Reșița. Orele de start și locurile de desfășurare ale celor două partide urmează a fi stabilite, în funcție de condițiile meteo.

Profile  

PostPosted: Tue Jan 30, 2018 7:29 pm 

Cel mai probabil a fost o greseala in redactarea stirei. Maine e meciul

Profile  

PostPosted: Tue Jan 30, 2018 11:28 pm 

Maine ora 12, Stiinta, e meciul, e gresit in articol.

Profile  

PostPosted: Sun Feb 04, 2018 12:30 am 

Se stie ceva de Krausz? E grav?

Profile  

PostPosted: Mon Mar 05, 2018 7:13 pm 

Au fost multe acțiuni din partea clubului de-a lungul timpului care mi-au oferit o satisfacție maxima, dar această colaborare e demnă de tot respectul cuvenit!
----------------------------
http://sspolitehnica.ro/cafeweekofaction2018/
Politehnica Timișoara parte din CAFE Week of Action 2018

Image

În perioada 3-11 martie, cluburile din toată Europa se mobilizează pentru ediția din 2018 a Week of Action, desfășurată sub egida Center for Access to Football in Europe (CAFE), o organizație ce are ca scop promovarea fotbalului în rândul persoanelor cu dizabilități și răspândirea mesajului principal al acesteia: ”FOTBAL TOTAL – ACCES TOTAL”.

Organizația își propune să se asigure că persoanele cu dizabilități pot avea locul lor în rândul celor care merg pe stadioane, de la nivel administrativ de bază până în birourile executive ale cluburilor, ca spectatori, jucători, antrenori, administratori, voluntari și persoane cu capacitate de decizie. Week of Action CAFE este o oportunitate unică pentru cluburi, federații și grupuri de suporteri de a sărbători includerea la scară largă a persoanelor cu dizabilități și rolul important pe care îl pot juca atât în fotbal, cât și în societate.

După ce în 2017 Week of Action a fost sărbătorită în peste 20 de țări din Europa, acum a venit și rândul României să se alăture! Prietenii noștri de la Fundația Ceva de Spus vin alături de noi la partida Politehnica Timișoara v. Academica Clinceni pentru a arăta ce înseamnă cu adevărat să fii lângă echipă indiferent de condiții!

Andrei Gerber este unul dintre membrii importanți ai fundației și un suporter ce a fost alături de alb-violeți în toate momentele frumoase ale ultimilor ani. Sâmbătă el va veni alături de colegii săi și le va fi ”profesor” în fenomenul de pe Știința!

Clubul nostru își propune pe această cale să aibă o serie de inițiative menite să faciliteze accesul persoanelor cu dizabilități la evenimentele sportive pe care le organizăm, asigurându-le cele mai bune condiții și o experiență a unei zile de meci de neuitat! În perioada următoare dorim să organizăm întâlniri cu membrii Fundației Ceva de Spus în cadrul cărora să identificăm problemele pe care aceștia le-ar putea întâmpina în participarea la evenimentele sportive și modalități de a le rezolva.

De asemenea încercăm implementarea unei secțiuni dedicate persoanelor cu deficiențe de văz pe noua versiune a site-ului oficial, ce va fi lansată în perioada următoare. Urmărește în continuare site-ul oficial și pagina noastră de Facebook pentru mai multe detalii despre această campanie! #totalaccess

Află mai multe despre CAFE Week of Action ► https://goo.gl/jzpk7B

Vezi cum a fost sărbătorită Week of Action anul trecut în Europa ► https://goo.gl/1krsyP

Image

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 315 posts ]  Go to page Previous  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 32  Next