Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Fri Nov 17, 2017 8:34 pm

Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 
Author Message
 Post subject: Bancuri / glume / faze haioase de pe net si ...
PostPosted: Mon May 15, 2017 10:07 pm 

din pacate un motociclist a murit in weekend, RIP; ce a urmat pe un forum de moto a fost bestial (fac un rezumat):

Vrinceanu Andrei, on 15 May 2017 - 02:22, said:
Bine ai zis va si a pierdut viata ! Si pe asta, si pe cea de dincolo ! ...Dumnezeu sa-l ierte ! Ar trebui sa ne puna mai mult pe ganduri ...

geo 75:

WTF??

A pierdut viata asta...ok .

" si pe cea de dincolo" ???

Bai vere !! esti real??

Asta nu mai e din noaptea mintii , este dintr-o hemoragie de basini mentale.

Sunt convins ca scrie in biblie ca cel mai mare pacat de care se poate face vinovat un motociclist(concept total strain noilor emancipati din pestera ,care au scris biblia), este sa treaca peste limita legala si aduce automat pedespsa cu eterna parpalire in iad.
------------
Vrinceanu Andrei, on 15 May 2017 - 02:22, said:

Ar trebui sa ne puna mai mult pe ganduri ...
------------
Da, comentarii precum al tau ne fac sa realizam cat de diversa este lumea ineresata in discutii moto si cat de tragic este ca include si caractere atat de ciudate.

Vrinceanu Andrei, on 15 May 2017 - 02:31, said:
Daca pentru tine, viata ta se termina la groapa, e strict problema ta ! Daca tu esti doar trup, e iar problema ta ! Daca tu treci in nefiinta, e iar problema ta ! Suntem in 2017 dupa Hristos, iar revelatia e completa, ca vrei tu sau nu ! Ca tu esti crescut in stil comunist, marxist si renascentist, e iar problema ta ! Ca tu nu ti pui probleme minime ce tin de logica, e iar problema ta ! Ca vrei tu sau nu, Dumnezeu tot exista, tot el te a creat, tot la el te duci ! Daca tu esti orb si nu vezi soarele, asta nu inseamna ca toti sunt orbi ! Eu nu vreau sa ti demonstrez tie nimic, nici nu vreau sa par superior, nici obraznic, ca tine ! Vezi ca esti egoist si ai o atitudine agresiva ! Dar ce ma mira ? Asa sunt ateii ! In fine ! Nu te obosi sa mi raspunzi, ca stiu cat de pustiu e sufletul tau si cat de saraca e mintea ta ! Tu nici nu ai nevoie de Dumnezeu. Cand o sa dea o masina peste tine sa ti rupa ficatul si ai sa vezi ca te stingi pana la spital, o sa vezi cum o sa strigi dupa Dumnezeu. Pana atunci, iti dau un sfat prietenesc : Despre trei lucruri nu te grabi sa vorbesti : despre Dumnezeu, pana ce nu ti intaresti credinta in El; despre pacatul altuia, pana ce nu l cunosti pe al tau; si despre ziua de maine, pana ce nu se lumineaza de ziua ! Numai bine !

geo 75:

Dumnezeu exista, din pacate nu te-a ajutat sa treci peste nivelul intelectual al unui raton.

ovi ice

Asta e din vreo evanghelie "new age" ?

prafrau

eu credeam ca pierzi accesul la viata de dincolo automat cand devii motociclist satanist violator de babe

:lol: :lol: :lol:

Profile  

Post subject: Re: Bancuri / glume / faze haioase de pe net si ...
PostPosted: Wed Jun 28, 2017 11:36 am 

Image

Profile  

Post subject: Re: Bancuri / glume / faze haioase de pe net si ...
PostPosted: Mon Jul 10, 2017 10:48 pm 

Cineva, oricine, se simte sa faca pasul in fata si sa recunoasca cele scrise in poza? :)

Image

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ]