Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Wed Dec 13, 2017 8:00 pm

Post new topic Reply to topic  [ 31 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next
Author Message
 Post subject: Scuipati aici - chestii care va enerveaza
PostPosted: Tue Apr 04, 2017 10:34 am 

Scuipati aici - chestii care va enerveaza

Profile  

Post subject: Re: Scuipati aici - chestii care va enerveaza
PostPosted: Thu May 11, 2017 4:29 pm 

Deci dupa ce astia ii dau in cap cu parul, is eliberati dupa 24h

http://www.tion.ro/clienti-si-angajati- ... ti/1830624

https://youtu.be/D1_N8PcpTp8?t=92

„Erau băuți și se comportau urât. Au spart o halbă, iar patronul și angajații le-au spus că nu îi mai servesc, că sunt beți. Au plecat inițial, dar s-au întors cu pari la ei. Au mers până la hotelul în care locuiesc și s-au întors înarmați de acolo. Erau cam 10-15 persoane, dar doar cinci au intrat în bar. Au început să lovească pe toată lumea. Pe mine, pe patron, pe fiica patronului și pe barman. Mai erau și alți clienți acolo, dar nu au intervenit”, povestește unul dintre clienții localului.

Bătaia a durat minute bune, timp în care agresorii le-au cărat pari în cap victimelor. Unul dintre cei bătuți a suferit mai multe traumatisme în zona capului și are nevoie de îngrijiri medicale. Ceilalți s-au ales cu o mulțime de vânătăi și cucuie. Agresorii au fost însă identificați de polițiști, care au dus la secție cinci dintre ei. Cu toții sunt tineri și locuiesc într-un hotel din Calea Lipovei. Sunt din zona Moldovei și au venit la Timișoara să muncească pe un șantier. Cei cinci au fost reținuți imediat pentru 24 de ore, iar ulterior au fost eliberați. Patru dintre ei sunt sub control judiciar acum, iar anchetatorii spun că ar mai avea și alte probleme cu legea, tot din cauza unor scandaluri în care au fost implicați.

Profile  

PostPosted: Thu May 18, 2017 1:20 pm 

Intersectia din Balcescu si 99,99% dintre soferii care patrund in intersectie venind de pe str. Porumbescu.

Profile  

PostPosted: Thu May 18, 2017 2:59 pm 

Pai ce e in neregula cu cei de pe CP?

Profile  

PostPosted: Thu May 18, 2017 5:17 pm 

miu2k wrote:
Intersectia din Balcescu si 99,99% dintre soferii care patrund in intersectie venind de pe str. Porumbescu.

Cum plm n-au reusit sa puna un semafor cu buton acolo, nu inteleg! Stai minute intregi sa treaca toti mosii, babele si tiganii pe trecerea aia de pietoni pana iti vine greata. Ca sofer ce vin de pe Porumbescu si tre sa intru in intersectie dau prioritate nu doar la masini, ci si la plimbareti. Ca asa se trece strada in Timisoara, in ciuda pluii.

Profile  

PostPosted: Fri May 19, 2017 10:09 am 

Pai da ... ca in toata Timisoara prioritate au masinile.
Eu zic sa le si desfiinteze trecerile alea de pietoni cum or facut in Marasti. Sau sa faca ca la Catedrala unde trebuie sa fii Usain Bolt sa poti trece pe verde dintr-o tura.

Dar hai sa zicem ca se fluidizeaza Porumbescu, aia inseamna ca aia de pe Independentei in veci nu mai pot intra in sens ... si crede-ma ca acolo sunt cozi mai mari tot timpul decat pe Porumbescu.
Problema la intersectia aia e intersectia. Mult laudata intersectie facuta de Robu unde l-o durut in pula de planul initial si dai drumul sa faca, ma mir ca se comenteaza ca atunci toata lumea l-o laudat.

Profile  

PostPosted: Fri May 19, 2017 10:14 am 

Harq al-Ada wrote:
miu2k wrote:

Cum plm n-au reusit sa puna un semafor cu buton acolo, nu inteleg! Stai minute intregi sa treaca toti mosii, babele si tiganii pe trecerea aia de pietoni pana iti vine greata. Ca sofer ce vin de pe Porumbescu si tre sa intru in intersectie dau prioritate nu doar la masini, ci si la plimbareti. Ca asa se trece strada in Timisoara, in ciuda pluii.

Sper ca am inteles corect, esti in cei 0,01% care acorda prioritate de dreapta, nu ?!? :mrgreen:

Profile  

PostPosted: Fri May 19, 2017 11:48 am 

ideea nu e sa se desfinteze trecerile de pietoni ci trebuie mutate ceva mai departe de interesectie (sa zicem 10-12m) si semaforizate cu buton. trebuie un timp tampon ca masinile sa poate circula cat de cat fluent. de exemplu trecerea de pietoni de la Vidu, de cand s-a semaforizat se circula mult mai bine.

Profile  

PostPosted: Sat May 20, 2017 8:42 am 

ebola wrote:
Pai da ... ca in toata Timisoara prioritate au masinile.
Eu zic sa le si desfiinteze trecerile alea de pietoni cum or facut in Marasti. Sau sa faca ca la Catedrala unde trebuie sa fii Usain Bolt sa poti trece pe verde dintr-o tura.

:D Sustin! :mrgreen:

Profile  

PostPosted: Tue Jun 20, 2017 6:29 pm 

Toata lumea il cunoaste pe Andrei Heinrich, baiatul in scaun rulanr care vine la meciurile de acasa.
Ei bine, oameni buni, ONG-ul CevaDeSpus (poate singurii care se lupta cu adevarat cu autoritatile in privinta drepturilor persoanelor cu handicap) au facut un reportaj care demonstreaza lipsa totala de interes pentru accesibilitatea pe mijloacele de transport in comun. Eu va pot confirma ca-n Timisoara esti izolat total daca esti dependent de scaun rulant si doresti sa folosesti mijloacele de transport in comun.
Unde vroiam sa ajung, la videoclipul postat pe youtube a comentat un ordinar care si-a exprimat parerea intr-un hal de neimaginat. As fi in stare sa ii scot toti dintii din gura cu patentul. De foarte mult timp nu am mai fost asa de oripilat si de dezgustat...

Image

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 31 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next