Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Sat Sep 22, 2018 9:29 pm

Post new topic Reply to topic  [ 73 posts ]  Go to page Previous  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Author Message
 Post subject: Re: Cupa României
PostPosted: Wed Oct 11, 2017 7:07 pm 

Sper să intre Băieții în Ghete ultra-hyper-mega-giga-super motivați și să învingă. Fuck „Cel mai bun să câștige” și alte politețuri! :lol:

Profile  

PostPosted: Wed Oct 11, 2017 7:50 pm 

Grok wrote:
Plecam clar cu sansa a doua, privind realist loturile celor doua echipe.
Problema este insa alta: nu cred ca acest meci va face cinste nici uneia din cele doua tabere, si nici spectatorilor neutrii. Practic orice rezultat va duce la o divizare si mai mare intre suporterii Timisoreni.

Mie teama ca ne-am inscris pe un drum fara intoarcere... :(

Sti versurile...,,Avem un drum si nu ne vom opri ..."
Obligatoriu inainte !

Profile  

PostPosted: Thu Oct 12, 2017 7:59 am 

bizone wrote:
deiutzu wrote:
noi avem meciul nostru de castigat in tribuna

Hai sa fim seriosi, cu cine sa te duelezi? Adversari vom avea doar pe terenul de joc, unde teoretic sunt mai valorosi.

Mi-e greata si scarba cand ma gandesc ca un astfel de meci va avea loc in Timisoara. In doua sezoane la rand s-au salvat ca prin minune de la disparitie si speram ca un astfel de meci nu va avea loc, dar iata ca in continuare soarta este ironica.

meciul nostru cu noi ....sa ne depasim noi pe noi ....sa fim cat mai multi si sa cantam mai tare ca niciodata .

Profile  

PostPosted: Thu Oct 12, 2017 9:13 am 

Circula zvonul ca o sa jucam pe Stiinta. Este adevarat sau mananca ACS-istii rahat?

Profile  

PostPosted: Thu Oct 12, 2017 9:16 am 

deeeliiiiiiiiiiiirrrrrrrrrrrrrrrrrrr

suntem pe locul 3 in oras dupa recas si ripensia .

nu am intrat dincolo , dar am fost pastilat .

cica asa se vorbeste dincolo .

a, in caz ca nu stiti , cu craiova au fost 6000 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

din care 5000 de olteni , dar asta e irelevant atata timp cat e lume pe stadion .

Profile  

PostPosted: Thu Oct 12, 2017 9:33 am 

pif wrote:
Circula zvonul ca o sa jucam pe Stiinta. Este adevarat sau mananca ACS-istii rahat?

https://www.pressalert.ro/2017/10/asu-p ... oli-cociu/
"La nivel de Druckeria decizia e clară, noi dorim să jucăm pe Știința și vom face demersurile necesare."

Profile  

PostPosted: Thu Oct 12, 2017 11:06 am 

Clau1921 wrote:
pif wrote:

https://www.pressalert.ro/2017/10/asu-p ... oli-cociu/
"La nivel de Druckeria decizia e clară, noi dorim să jucăm pe Știința și vom face demersurile necesare."

Multam Clau!
O decizie foarte controversata care deja enerveaza foarte multa lume. Nu facem decat sa creeam o rivalitate si mai mare intre echipe, fara rost si nu merita pentru ca oricum acs nu o mai duce mult. Eu cred ca o astfel de decizie va afecta asistenta si la meciul cu UTA. Desi sunt de acord ca meciul nu trebuia sa aiba loc, foarte multa lume este interesata sa asiste la acest duel iar noi ar trebui sa facem ceea ce stim cel mai bine adica spectacol in tribune iar in teren sa ne jucam sansa noastra, sa nu ne facem de ras.

Last edited by pif on Thu Oct 12, 2017 11:23 am, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: Thu Oct 12, 2017 11:15 am 

Probabil asta a fost reactia la cald a lui Mihalcea, vazind si declaratiile ingamfatului Dragoi, care a declarat ca meciul se va disputa fara doar si poate pe Paltinusanu , fara macar a avea bunul simt sa dicute cu GAZDELE partidei.
Totusi, NOI, trebuie sa decidem unde jucam, nu EI.

Astea fiid zise, si eu cred ca DP este singura optiune...

Profile  

PostPosted: Thu Oct 12, 2017 11:42 am 

Corect, acest meci nu trebuia să existe.
Dar, în ultimii ani am acumulat atâta ură pentru acs încât îi vreau pe ai noştri de două ori mai agresivi, să li se citească nervozitatea pe chip, să muşte din echipa adversă, publicul nostru să îi apostrofeze încontinuu pe jucătrorii lor, pe staff-ul lor, chiar şi pe spectatorii lor, iar toate aceste scenarii ar avea efect maxim doar dacă jucăm pe Ştiinţa pentru că ne-am afla mai aproape de teren.
Ok, impactul financiar ar fi substanţial dacă meciul s-ar desfăşura pe Dan Păltinişanu, dar, eu cel puţin, vreau ca tot clubul acs să ne simtă ura.

Profile  

PostPosted: Thu Oct 12, 2017 11:57 am 

Clau1921 wrote:
Corect, acest meci nu trebuia să existe.
Dar, în ultimii ani am acumulat atâta ură pentru acs încât îi vreau pe ai noştri de două ori mai agresivi, să li se citească nervozitatea pe chip, să muşte din echipa adversă, publicul nostru să îi apostrofeze încontinuu pe jucătrorii lor, pe staff-ul lor, chiar şi pe spectatorii lor, iar toate aceste scenarii ar avea efect maxim doar dacă jucăm pe Ştiinţa pentru că ne-am afla mai aproape de teren.
Ok, impactul financiar ar fi substanţial dacă meciul s-ar desfăşura pe Dan Păltinişanu, dar, eu cel puţin, vreau ca tot clubul acs să ne simtă ura.

Ar trebui sa simta clubul ala ura tuturor cetatenilor indignati de risipa de bani publici si privati ce s-a facut pentru ambitia robului! Noi ne pisam pe ei si atat.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 73 posts ]  Go to page Previous  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next