Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Mon Jul 22, 2019 11:24 pm

Post new topic Reply to topic  [ 164 posts ]  Go to page Previous  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Next
Author Message
 Post subject: Re: Liga 1
PostPosted: Mon May 28, 2018 11:58 pm 

Doamne ajuta,CMPDTP e gata...desi,e prevad ca preamaritul micROBU,ultracinstitul nostru primar,nu va renunta la echipa lui de fala...

Profile  

PostPosted: Tue May 29, 2018 12:59 am 

Mai e un hop, mai aveti si voi rabdare o saptamana...

Profile  

PostPosted: Tue May 29, 2018 9:54 am 

Eu zic că ar fi mai bine să ne vedem noi de echipa noastră.

Profile  

PostPosted: Tue May 29, 2018 10:08 am 

mircea wrote:

Vrem sau nu vrem,trebuie sa recunoastem ca retrogradarea si totodata disparitia ACS-ului ne poate ajuta din multe puncte de vedere echipa noastra...

Profile  

PostPosted: Tue May 29, 2018 12:06 pm 

daniD1 wrote:
mircea wrote:

Vrem sau nu vrem,trebuie sa recunoastem ca retrogradarea si totodata disparitia ACS-ului ne poate ajuta din multe puncte de vedere echipa noastra...

retrogradarea sau disparitia lor chiar nu tine de noi... exista multe alte lucruri unde ne putem consuma energia pentru ca echipei noastre sa ii fie mai bine.

Profile  

PostPosted: Tue May 29, 2018 2:24 pm 

Momentan sa ne vedem de probleme noastre, ca sunt destule. Cu ce ne ajuta ca acs retrogradeaza? Crezi ca publicul lui acs o sa vina la noi?
Crezi ca ne vor asalta sponzorii si vor da cu bani in noi? Crezi ca robu isi va pune cenusa in cap si isi va recunoaste vina?

Un mare cacat! Fotbalul e mort in Timisoara. ASU, Ripi si acs impreuna nu aduna destui spectatori cat sa umple o tribuna.
Nu avem un stadion cu care macar sa nu-ti fie rusine...cad tribunele pe tine la meci.
0 investitii in infrastructura...

Dar de dume pe net, caterinca si trollari intre timisoreni este loc! Cioara vopsita, herzogheria, recas, sateni, biciclisti, gottlobisti...vai de pula noastra a tuturor.

Despre ce drac vorbim aici...

Sa ne vedem noi de incheierea anului curent si cum il vom putea aborda pe cel viitor. Ca usor nu va fi deloc...

PS: MUIE ROBU, cel care a reusit sa distruga mai mult decat Iancu si Zambon la un loc. Sa-ti fie rusine, magarule, increzutule, minicnosule!

Profile  

PostPosted: Tue May 29, 2018 2:54 pm 

Grok wrote:
Momentan sa ne vedem de probleme noastre, ca sunt destule. Cu ce ne ajuta ca acs retrogradeaza? Crezi ca publicul lui acs o sa vina la noi?
Crezi ca ne vor asalta sponzorii si vor da cu bani in noi? Crezi ca robu isi va pune cenusa in cap si isi va recunoaste vina?

Un mare cacat! Fotbalul e mort in Timisoara. ASU, Ripi si acs impreuna nu aduna destui spectatori cat sa umple o tribuna.
Nu avem un stadion cu care macar sa nu-ti fie rusine...cad tribunele pe tine la meci.
0 investitii in infrastructura...

Dar de dume pe net, caterinca si trollari intre timisoreni este loc! Cioara vopsita, herzogheria, recas, sateni, biciclisti, gottlobisti...vai de pula noastra a tuturor.

Despre ce drac vorbim aici...

Sa ne vedem noi de incheierea anului curent si cum il vom putea aborda pe cel viitor. Ca usor nu va fi deloc...

PS: MUIE ROBU, cel care a reusit sa distruga mai mult decat Iancu si Zambon la un loc. Sa-ti fie rusine, magarule!

Corect, faptul ca ajung in B sau dispare ACS-ul nu cred ca e un megaavantaj pt noi. Nu e ca si cum castigam ceva financiar din asta si ne trezim cu 1000 de spectatori in plus la fiecare meci sau alti platitori de carduri. Iar juctori sa vina la noi..greu de crezut in conditiile in care nu avem forta financiara sa platim f mult
In plus, noi avem problemele noastre si nu putine - amenda asta mare din care nu stiu daca am reusit sa strangem peste jumatate din suma pana acum, deja 3 titulari incontestabili (dintre cei mai buni sezonul asta) care pleaca (Bozoanca, Taub si Sorescu) din care unul ne ajuta si la regula cu jucatorii U-21 in teren etc
O sa avem destule de rezolvat la noi, nu e totul roz nici la noi si fara sa reusim sa atragem lumea sa vina in numar mai serios la meciuri (si sa nu uitam ca sambata cu Ripi au fost vreo 1200 de oameni doar, la o ora decenta pt fotbal, meci netelevizat care sa mai tina acasa pe unii etc ..si am fost de vreo 5 ori mai putin ca in liga IV-a) sau sa implice mai mult financiar..o sa fie cam greu sezonul urmator (vin echipe cu potenta financiara si unele si cu numar mare de suporteri - clujul, petrolul, farul..financiar chiar si sirineasa daca nu ma insel sta f bine si urmeaza sa incerce sa "transforme" in jiul petrosani, etc)
Asa ca si eu zic sa ne vedem de ale noastre si sa ne canalizam energiile in cureta proprie si sa-i lasam pe ei in pace

Profile  

PostPosted: Tue May 29, 2018 7:17 pm 

Harq al-Ada wrote:
M as fi asteptat sa ma bucur mai mult de retrogradarea Recasului, insa mai degraba ma incearca o tristete amestecata cu furie pentru toti acesti ani pierduti de fotbalul timisorean.

+1

Profile  

PostPosted: Tue May 29, 2018 8:09 pm 

manchester wrote:
Harq al-Ada wrote:
M as fi asteptat sa ma bucur mai mult de retrogradarea Recasului, insa mai degraba ma incearca o tristete amestecata cu furie pentru toti acesti ani pierduti de fotbalul timisorean.

+1
Nu credeam ca voi spune asta vreodata, dar exact acelasi sentiment l-am avut cand am alfat rezultatul de ieri.
Culmea, mi-e mila de ei si in acelasi timp sunt extrem de furios ca s-a ajuns aici si s-au pierdut atatia ani, bani, etc...
In acelasi timp, inca nu e gata, chiar cred au sanse mari sa ajunga la baraj, la cum a jucat Voluntari in ultimele 5 etape in care au adunat doua puncte!

Profile  

PostPosted: Tue May 29, 2018 10:18 pm 

sunzone wrote:
manchester wrote:
Harq al-Ada wrote:

+1
Nu credeam ca voi spune asta vreodata, dar exact acelasi sentiment l-am avut cand am alfat rezultatul de ieri.
Culmea, mi-e mila de ei si in acelasi timp sunt extrem de furios ca s-a ajuns aici si s-au pierdut atatia ani, bani, etc...
In acelasi timp, inca nu e gata, chiar cred au sanse mari sa ajunga la baraj, la cum a jucat Voluntari in ultimele 5 etape in care au adunat doua puncte!
Asta doare cel mai tare. Faptul ca, atatia ani s-au pierdut efectiv, datorita megalomaniei unui om care se da polist. A reusit sa distruga tot ce insemna sport in Timisoara! In loc sa creeze infrastructura necesara performantei, a preferat sa cheltuie milioane de euro pe sute de jucatori adusi de pe net si manageri care aveau doar 2 calitati: sa cheltuie ampulea si sa dea limbi marelui conducator!
Sper sa dispara odata pentru totdeauna aceasta clona!
Nici ei nu mai cred in salvare. Prima oara trebuie sa bata ei la Chiajna si sa piarda Voluntari. Un egal le ajunge alora.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 164 posts ]  Go to page Previous  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Next