Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Sun Oct 21, 2018 3:30 am

Post new topic Reply to topic  [ 162 posts ]  Go to page Previous  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Next
Author Message
 Post subject: Re: Liga 1
PostPosted: Wed May 30, 2018 8:37 am 

Poate zic o prostie, dar eu ma bucur ca nu s-a facut un stadion nou.

Nici asa nu e roz, dar ar fi fost un cosmar sa se faca stadion, si/sau sa ajunga astia in cupele europene, vezi Craiova.

Atata frustrare adunata in anii astia, atata scarba si atata dezamagire, ma trezesc uneori bucurandu-ma ca mai exista oameni care cred in Poli. Poate ca din cauza avantului din ligile inferioare si a unicitatii proiectului, dar atata timp cat mai is si astia 1000 nimic nu e pierdut.

Evident ca trebuie sa ne vedem de echipa noastra, evident ca avem noi probleme mari si energia trebuia focusata pe problemele astea, dar nu am cum sa nu ma bucur cand o clona mizerabila, o entitate care in esenta ei reprezinta total opusul a ceea ce reprezinta Timisoara, are probleme grave si e gata gata sa dispara. Pentru mine personal ar fi o usurare si nu din cauza orgoliului, ci din cauza situatiei foarte distructiva creata de grandoman.

Va intrebati cu ce ne-ar ajuta retrogradarea ACS-ului? Pai ar ajuta, ii aduce la un pas de desfiintare (fara banii din televiziune nu vad cum mai acopera datoriile) si in felul asta facem un pas spre normalitate. Pana acum a fost o situatie distructiva, sper ca prin eventuala existenta a unei singure echipe cu numele de Poli sa putem sa construim ceva frumos si durabil ca si comunitate.

Profile  

PostPosted: Wed May 30, 2018 10:43 am 

dupa disparitia "recasului" problema va ramane, unde ii atragi pe ceilalti suporteri? Stiinta nu face fata la mai mult de 1000 de spectatori, DP e total depasit, scump si nu poti sa atragi mai mult decat pasionatii. Eu zic ca lipsa unui stadion cu o tribuna macar de 5000 de locuri undeva in complexul DP e cea mai mare problema in a atrage lumea langa echipa.

Profile  

PostPosted: Wed May 30, 2018 12:34 pm 

Probabil ca asa e, dar daca aveam deja stadion recasul nu era in situatia in care e momentan

Profile  

PostPosted: Wed May 30, 2018 3:51 pm 

Când am zis că ar fi mai bine să ne vedem de echipa noastră, nu am zis că nu aș avea senzația asta de nod în gât pe care o avem toți de fapt, ci pur și simplu nu vreau să pierd timp, energie și nervi gândindu-mă, pentru a mia oară, că noi am avut dreptate și boul grandoman numărul unu al orașului trebuia să ... E irelevant și complet neproductiv să ne mai băgăm cu bună știință, complet gratuit, frustrări pe suflet. Ce rezolvi?! Hai să lăsăm analizele astea cu "dacă" și "parcă" și "stadioane" pe când ne-o permite timpul și dispoziția. Avem chestiuni mult mai serioase și mai urgente sub nas.
Mai bine să vedem cu facem să adunăm banii de amendă ( suntem pe la ~35% ), să deschidem încă un pic buzunarele ( care mai poate/are de unde) pentru a încheia financiar sezonul și să analizăm cum abordăm sezonul următor: ce obiectiv->ce buget->ce staff->ce jucători + cantonamentele aferente. Sincer, sunt mult mai curios de ce am putea aduce la noi odată cu desființarea CNPT-ului în materie de jucători decât de soarta jucăriei multiubitului.

Profile  

PostPosted: Wed May 30, 2018 11:25 pm 

La cât depenibil îi nebunel nu reușesc să-mi dau seama dacă articolul ăsta se vrea a fi o glumă sau chestia asta chiar s-a întâmplat :lol:

https://renasterea.ro/antrenorul-lui-po ... t-de-robu/

Profile  

PostPosted: Thu May 31, 2018 8:54 am 

mircea wrote:
Când am zis că ar fi mai bine să ne vedem de echipa noastră, nu am zis că nu aș avea senzația asta de nod în gât pe care o avem toți de fapt, ci pur și simplu nu vreau să pierd timp, energie și nervi gândindu-mă, pentru a mia oară, că noi am avut dreptate și boul grandoman numărul unu al orașului trebuia să ... E irelevant și complet neproductiv să ne mai băgăm cu bună știință, complet gratuit, frustrări pe suflet. Ce rezolvi?! Hai să lăsăm analizele astea cu "dacă" și "parcă" și "stadioane" pe când ne-o permite timpul și dispoziția. Avem chestiuni mult mai serioase și mai urgente sub nas.
Mai bine să vedem cu facem să adunăm banii de amendă ( suntem pe la ~35% ), să deschidem încă un pic buzunarele ( care mai poate/are de unde) pentru a încheia financiar sezonul și să analizăm cum abordăm sezonul următor: ce obiectiv->ce buget->ce staff->ce jucători + cantonamentele aferente. Sincer, sunt mult mai curios de ce am putea aduce la noi odată cu desființarea CNPT-ului în materie de jucători decât de soarta jucăriei multiubitului.

Foarte corect, doar ca uneori mai zic oamenii si ce au pe suflet, chiar daca se zice a o mia oara :D

Profile  

PostPosted: Thu May 31, 2018 8:58 am 

berilos wrote:
La cât depenibil îi nebunel nu reușesc să-mi dau seama dacă articolul ăsta se vrea a fi o glumă sau chestia asta chiar s-a întâmplat :lol:

https://renasterea.ro/antrenorul-lui-po ... t-de-robu/

Eu m-am prins ca e gluma abia cand a aparut Vasile in peisaj, dar si atunci m-am intrebat de doua ori :lol:

Profile  

PostPosted: Thu May 31, 2018 9:52 am 

Nu renunta la jucaria lui
https://ibb.co/fQPm7d

Profile  

PostPosted: Thu May 31, 2018 3:39 pm 

daniD1 wrote:

Asta au declarat si cativa jucatori, "se aude ca se continua"...mai e mult pana departe, jucatorii au inceput sa plece, datoriile raman.. :mrgreen:

Profile  

PostPosted: Thu May 31, 2018 7:47 pm 

daniD1 wrote:

Ce minte bolnava poate sa aiba...

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 162 posts ]  Go to page Previous  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Next