Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Mon Nov 18, 2019 2:34 am

Post new topic Reply to topic  [ 13 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject: Re: Ligile inferioare
PostPosted: Thu Nov 07, 2019 11:46 am 

o am eu pe aia cu ....timpul ne va arata ...uite ce chestii se spuneau acu ceva timp :)

ACS Poli va promova, sper ca in acest sezon, daca nu, sunt convins ca se va intampla in sezonul viitor, in timp ce ”adevarata Poli” se va zbate in ligile inferioare multi ani de acum inainte. M-am cam aprins. Concluzia mea este ca toti cei implicati in noul proiect (autoritati, conducatori, jucatori, antrenori) merita mai multa sustinere, iar pe mine ma deranjeaza apatia asta.

fraierica pisulica ...uite ca momentan stam mult mai bine ....si voi ati beneficiat de jdemilioane de euro , pe cand noi ne descurcam cum putem .

Profile  

PostPosted: Thu Nov 07, 2019 2:24 pm 

deiutzu wrote:
o am eu pe aia cu ....timpul ne va arata ...uite ce chestii se spuneau acu ceva timp :)

ACS Poli va promova, sper ca in acest sezon, daca nu, sunt convins ca se va intampla in sezonul viitor, in timp ce ”adevarata Poli” se va zbate in ligile inferioare multi ani de acum inainte. M-am cam aprins. Concluzia mea este ca toti cei implicati in noul proiect (autoritati, conducatori, jucatori, antrenori) merita mai multa sustinere, iar pe mine ma deranjeaza apatia asta.

fraierica pisulica ...uite ca momentan stam mult mai bine ....si voi ati beneficiat de jdemilioane de euro , pe cand noi ne descurcam cum putem .

Si o sa iti raspunde ca ei au jucat n sezoane in liga 1, o finala de cupa, etc
Nu are rost sa le reamintesti pt ca nu ai cu cine

Sa nu mai zic ca is f. multi care plang dupa Iancu
Si cand te gandesti ca unde suntem i se datoreaza in mare masura.

Profile  

PostPosted: Fri Nov 08, 2019 10:37 am 

vrajeala wrote:
deiutzu wrote:

Si o sa iti raspunde ca ei au jucat n sezoane in liga 1, o finala de cupa, etc
Nu are rost sa le reamintesti pt ca nu ai cu cine

Sa nu mai zic ca is f. multi care plang dupa Iancu
Si cand te gandesti ca unde suntem i se datoreaza in mare masura.

Iancu are partea lui de vina, dar nu e nici pe departe singurul, sau principalul vinovat. Cel putin asa vad eu lucrurile.
Iancu a facut bine o perioada ce a facut, dupa care si-a bagat pl in tot, iar din momentul ala totul era la indemana autoritatiilor.
Nu zic ca ar fi trebuit sa se dea peste cap, sa arunce bani din oras, mai ales ca nici nu prea ii legal (vezi pb ce le are Ciuhandu), dar nici sa actioneze cum a actionat Robu. Ingamfatul asta a facut mai mult rau Politehnicii decat toti la un loc, pentru ca a avut puterea sa actioneze in favoarea Politehnicii si a actionat fix impotriva, crezand ca lumea e proasta si baga botul. Sunt multe de spus, dar s-au zis de-a lungul timpului, nu prea are rost sa mai scormonim acuma.
Un lucru insa e cert, daca nu exista comunitatea asta (tot mai mica) de suporteri ai Politehnicii, acuma ne mai vedeam la handball sau sambata la beri amintindu-ne ce frumos a fost. Cei care se ocupa activ de Poli merita tot respectul si admiratia noastra, fara ei acum nici discutia asta nu ar mai exista. Noi, ceilalti, sa sarim cu banii macar, daca am ales sa ne ocupam de alte lucruri in viata. Asta e o datorie de polist, nu e o optiune.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 13 posts ]  Go to page Previous  1, 2